Artur Erik Lindmaa • 27. juuli 2017 kell 13:00

Twitteri aktsia vabalanguses

Twitter.  Foto: Reuters/Scanpix

Twitter teatas täna, et kasutajate arv on tardunud ehk püsis eelmise kvartaliga samal tasemel. See aga pani aktsia hinna New Yorgi börsi eelturul pea 10% kukkuma, kirjutab The Wall Street Journal.

Ettevõtte käive oli teises kvartalis 574 miljonit dollarit, mida on eelmise aasta teisest kvartalist 5% vähem. Kasum aktsia kohta oli 8 senti, kuid selle taseme saavutamiseks hoiti teadlikult kulusid kokku. 

Platvormi kasutas teises kvartalis aktiivselt 328 miljonit inimest, mis on sama palju kui kvartal varem. Võrreldes eelmise aastaga on kasutajate arv suurenenud 12%.

Analüütikud ei osanud oodata olematut kasvu, edastab The Wall Street Journal. Kolm kuud tagasi teatas Twitter, et veebisaidile on tekkinud üle 9 miljoni uue aktiivse kasutaja, kuid eelkõige oli suur kasutajate hulk seotud Ameerika presidendi valimistega.

Pärast börsile tulekut 2013. aastal on Twitter pidanud igal kvartalil investoreid järjest väiksema kasumiga kurvastama. Kuigi Twitter lubas aastaks 2017 tasuvaks muutuda, pole sellest veel märkigi. Mikroblogimise veebisaidi reklaamitulu on vähenenud ja kasutajate kasvu aeglustumine on samuti pinnuks silmas. Teises kvartalis vähenes ettevõtte reklaamtulu 8%.

Olukorra parandamiseks on Twitter sõlminud videovoogudega seotud lepinguid ettevõtetega nagu Buzzfeed, Vox Media ja MLB Advanced Media. Nimelt on Twitter hakanud panustama videoreklaamidele ja –teenuste arendamisele oma keskkonnas.

Hetkel kuum