30. märts 1998 kell 22:00

Ühinemine suurendas ravimimüüja turuosa

Magnum ProMedi juhataja Andres Raukase sõnul on Magnum ProMedi turuosa 33% ja tekkinud on suurim kodumaisel kapitalil põhinev ravimite hulgifirma Eestis. Ühinemine viidi läbi kuu aja jooksul, ettevõtte peakorter asub Tartus, Tallinna esindus Sauel.

Ühinemise üks põhjuseid oli ASi ProMed majandusraskused seoses Eesti Ravimi erastamisega, mille järel firma oli pikka aega võlgu mitmele hulgifirmale.

Eelmise aasta lõpuks tuli ProMedil tagasi maksta Eesti Ravimi poolt maailmapangalt võetud 15 miljoni kroonine laen.

ASi ProMed juhataja Vahur Nurme sõnul osutus Eesti Ravimi majanduslik olukord loodetust kehvemaks. Näiteks osutas ProMedi tellitud audit 11 miljoni krooni võrra suuremale kahjumile kui Eesti Ravimi tellitud audit.

Praegu on kõrvale jäetud idee viia ProMedi aktsiad börsile. Eelmisel aastal kavandatud aktsiate avalik emissioon jäi venima ja lõpuks ostis Hansapank oma klientidega novembri lõpus suunatud emissiooni kaudu 49,9 protsenti ProMedi aktsiatest.

Ühinemisläbirääkimiste tulemusena ostis Magnum Grupp Hansapangalt ja Vahur Nurmelt ProMedi aktsiaid, saades tehingu eest 55protsendilise osaluse ProMedis. Tegutsema jääb ka ProMed, kes hakkab ravimeid maale tooma ja müüma tarbekaupu (kreemid, ?ampoonid jne) kauplustele ja apteekidele.

Ühinenud firmat juhatab Magnum Medicali juhtinud Andres Raukas. ASi ProMed juhataja Vahur Nurm juhib ühinenud firma Baltimaade projekte ja osalust tal Magnum ProMedis ei ole.

Firma aktsiakapital on 6,9 miljonit krooni. Ühinenud firma käibeks sel aastal prognoosib Andres Raukas 330 miljonit krooni, sellest ravimite müügist 235 miljonit. Maksustamiseelseks kasumiks prognoosib Raukas 15 miljonit krooni.

Teise suure Eesti ravimimüüja, Tamro Eesti ASi juhataja Tarvo Vaasa ütles, et ühinemine on positiivne uudis Eesti turule, kus praegu tegutseb liiga palju hulgimüüjaid. Umbes 300 apteegi ravimitega varustamisega tegeles aasta alguses 49 firmat, samas on Soomes ja Rootsis turg Vaasa sõnul jaotatud vaid kahe firma vahel.

Vaasa ennustas, et lähiaastatel ühinevad Eestis veel mitmed ravimimüüjad, kuid Soome-Rootsi-USA kapitalil põhinev Tamro Eesti ei kavatse kellegagi ühineda.

Samas avaldas Vaasa imestust Magnum ProMedi 15miljoni kroonise kasumiprognoosi suhtes, mis tema hinnangul on pisut üle pakutud. «Üks pluss üks ei ole alati kaks,» ütles Vaasa.

Hetkel kuum