8. september 1999 kell 22:00

Soome Merita Balti ja Poola regionaalse panganduse asedirektor Heikki Viitanen eitas väidet, nagu tahaks pank osta Eesti Optiva Panka.

«Me peame kinni senisest strateegiast. Baltimaades piisab orgaanilisest kasvust. Me ei välista, et tulevikus oleksid väikesed pangaostud võimalikud. Midagi uut mul asja kohta kommenteerida ei ole,» tsiteeris Soome Kauppalehti eile Viitaneni sõnu. Varem töötas Viitanen Merita Tallinna kontori juhina.

Viitanen märkis, et Merita ja Optiva kultuurid ei sobiks omavahel. «Merita on traditsiooniline pank. Meil on vähem Optiva stiilis korporatiivpanganduse alast tegevust,» ütles ta.

Eesti Pank on teatanud, et kavatseb enamusosaluse Optiva Pangas sobiva võimaluse korral ära müüa. BNS

Svenska Handelsbanken kavatseb lähiaastail avada Baltimaades oma tütarpangad, mingit konkreetset otsust selle kohta pole veel langetatud.

Svenska Handelsbankeni asepresident Bo Kragh ütles eile, et panga president Arne Martensson on väljendanud avalikkusele seisukohta, et lähiaastail minnakse tütarpankadega ka Baltimaade turule.

«Martenson mainis eelkõige tütarpanga avamist Eestis, öeldes et Handelsbanken ei jää Eestis vaid esinduse tasemele. Siiski mingit lõplikku otsust selle kohta veel pole ja ma ei oska ka öelda, millal see võiks tulla,» rääkis Kragh. BNS

Balti väärtpaberibörsil ei ole tulevikku, leiab investeerimispanga Hansa Investments nõukogu esimees Joakim Helenius.

«Kolm probleemi ei too lahendust,» ütles Helenius Balti kapitaliturgude konverentsil Riias. Heleniuse sõnul on Balti börside probleemiks nende suurus ning kolme börsi ühendamine seda probleemi ei lahenda.

Helenius prognoosis, et suuremate Balti firmade aktsiad liiguvad edasi uuele Põhjamaade ühisbörsile.

Mullune kriis uutel turgudel on oluliselt muutnud rahvusvaheliste investorite mõtteviisi, kes pole enam huvitatud investeeringutest kohalikel börsidel noteeritud väikestesse ja keskmise suurusega firmadesse. BNS

Hetkel kuum