Sirje Niitra • 22. november 1999 kell 22:00

Dekoltee üks omanikfirmasid pankrotis

IS Muusikaklubide AS võlgneb Fiiri Arenduse ASile Tartu kesklinnas Küütri tänaval asuva pubi Dyrrelmatt nr 3 rendiraha 453 000 krooni. Pubi oli juba mõnda aega suletud.

IS Muusikaklubide ASi 100 protsendi aktsiate omanikfirma IS Muusikagrupp üks omanikke Lauri Laubre ütles, et ei osalenud pankrotistunud firma juhtimises juba poolteist aastat. Nimetatud pubi asutamine Tartus oli Laubre hinnangul ettevõtte juhtkonna valearvestus.

Laubret esindav jurist Tarvo Lindma Maria Mägi advokaadibüroost tõi IS Muusikaklubide pankroti põhipõhjuseks Dekolteed omanud ASi Noxtun pankroti. Kuna ööklubi ostis oma ülalpidamiseks enamiku teenuseid IS Muusikaklubidelt, tiris Noxtuni pankrot kaasa ka selle omanikfirma.

«Dekoltee oli IS Muusikaklubide põhiline sissetulekuallikas,» märkis jurist. Firmal on miljon krooni suurune nõue ka Noxtuni pankrotipesas.

Laubre enda hinnangul on tegu saneerimisprotsessiga IS Muusikagrupi kontserni kuuluvates firmades. «Pole mõtet vee peal hoida asja, mis seal ei püsi,» nentis ta. Ülejäänud Laubre osalusega firmad, mis tegelevad artistide vahendamisega mitmesse riiki, samuti ööklubid Sunset ja Africa, tegutsevad edasi.

Pankrotihaldur Milvi Suursaar ütles, et IS Muusikaklubide ASi bilansis on ainsa varana kirjas ASi Sunset Holding aktsiad kokku 3,8 miljoni eest, kuid sellel firmal majandustegevust pole. Sunset Holding omab omakorda teise firma aktsiaid, mis on Pärnu ööklubi Sunset omanik. Halduri sõnul on kahtlane, kas mingit raha sealt kätte saada õnnestub.

«Kuna pankrotti läinud firma omab aktsiaid, millel mingit väärtust ei ole ja tegutsetud on mitme firmaga korraga, on võimalik vara ümberkantimine ühest teise,» lausus ta, lubades hakata nüüd toimunud tehinguid tähelepanelikult uurima.

Hetkel kuum