Internet võib jälle kallimaks minna

Viktoria Korpan 14. märts 2001, 00:00

Eesti Telefon teatas 3. märtsil, et alates 3. aprillist rakenduvad Unineti ja Tele2 901 xxxx, st interneti sissehelistamisteenuse numbritele helistamise puhul uued tariifid, mis on 40 senti normaalajal, 30 senti soodusajal ja 15 senti öösel. Praegu maksab interneti sissehelistamiseminut vastavalt 24, 18 ja 8 senti.

?Uninetti pole Eesti Telefon uutest tariifidest ametlikult teavitanud. Kui see juhtub, siis on tegemist konkurentsi- ja telekommunikatsiooniseaduse rikkumisega,? rääkis sidefirma ASi Uninet juhatuse esimees Markus Nisula eile. ?Kui konkurentsi- ja sideamet ei tuvasta siin rikkumist, imestan väga. Loodan, et nad ei lase sel lollusel sündida.?

Tasulist sissehelistamisteenust pakkuval Uninetil on praegu 3500 sissehelistamisklienti, kellest enamik on Nisula sõnul ärikliendid. ?Usun, et kui hinnatõus peaks toimuma, loobuvad meie kliendid sellest teenusest.?

?Ma ei tea, kuidas see hakkab toimima, aga sellisel kujul ei saa seda teha,? tõdes Eestis esimesena kuumaksuta interneti sissehelistamist pakkuma hakanud Tele2 juhatuse esimees Ivar Lukk. ?Potentsiaalse kliendina saan sellest teatest aru, et peab rohkem maksma. Kui Eesti Telefoni kehtestab need tariifid, tekib suur probleem, sest seadus keelab valitseva turupositsiooni ärakasutamist.?

?Usun, et seda siiski ei juhtu,? lisas Lukk. ?Kui see juhtub, siis pole Eestis tsiviliseeritud ärikeskkonda, siis lähen teisse riiki tööle.?

Luki sõnul on Tele2-l praegu üle 20 000 aktiivse sissehelistamiskliendi ning firma on internetiteenuste arendamisse investeerinud 50 miljonit krooni.

Konkurentsiameti peadirektori asetäitja Aini Proos rääkis, et Eesti Telefoni uute tariifidega seoses on konkurentsiametis mitu asja uurimisel. ?Täna ei oska aga midagi veel öelda,? sõnas Proos. ?Vahepeal ei tahaks seda kommenteerida, uurimiseks läheb umbes kuu aega ja praegu ei ole alust öelda, et need tariifid ei tule 3. aprillil.?

?Loomulikult tunneme selle vastu huvi, seis on imelik ja see on väga komplitseeritud asi,? ütles ka sideameti peadirektori asetäitja Arvo Rammus. ?Saatsime Eesti Telefonile järelepärimise, nende vastused peaksid jõudma järgmise nädala keskpaigaks.?

Eesti Telefoni juhatuse liige Irina Morozova ütles aga, et need hinnad Tele2 ja Unineti klientide jaoks pole lõplikud ja need peaksid langema. ?Saame aru, et need hinnad on klientide jaoks kallid. Eesti Telefon oli sunnitud need tariifid välja kuulutama telekommunikatsiooniseaduse muudatuse tõttu,? lausus Morozova. ?Oleme Tele2-ga juba kohtunud, varsti peaksime kohtuma ka Uninetiga, räägime konkurentidega läbi.?

Tele2 sissehelistamisteenuse klient Margus Salu ütles, et kui Eesti Telefoni väljakuulutatud tariifid peaksid hakkama kehtima, oleks tema sunnitud interneti kasutamist vähendama või otsima teisi võimalusi interneti kasutamiseks. ?Praegu moodustavad interneti sissehelistamiskõned umbes kaks kolmandikku telefoniarvest ja see on umbes 600 krooni,? sõnas Salu. ?Teenus rahuldab täiesti, aga kui Eesti Telefon seab mind sellise valiku ette ja teenus läheb veel kallimaks, võtan Starmani püsiühenduse, kui avaneb võimalus.?

Investeerimispanga LHV loodud investeerimisfondile New Economy Ventures ja kaabellevifirmale Starman kuuluv internetifirma ComTrade pakub Starman Interneti kaubamärgi all 195?495kroonise kuumaksuga püsiühendust. LHV omaniku Rain Lõhmuse sõnul kasutab Starman Internetti praegu 1000 klienti, aasta lõpuks soovib firma saada kokku 2000 klienti. ?On vaja rohkem inimesi tööle, praegu oleme võimelised ehitama 30?50 ühendust nädalas, juba on tekkinud väike järjekord,? sõnas Lõhmus, kelle sõnul ei ole püsiühenduste hinnatõusu oodata. ?Trend on see, et nii püsiühenduste kuumaksed kui ka kaabelmodemi renditasud odavnevad,? ütles ta.

Viimati kallines sissehelistamine mullu oktoobris koos Eesti Telefoni kohalike kõnede kallinemisega. Kuni oktoobrini maksis kohaliku kõne minut 16 senti põhiajal ja 8 senti soodusajal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing