Kaur Hulgi laos kõrvuti hiiremust ja veebruari piim

27. märts 2001, 00:00

Veidi pärast poolt kümmet siseneme VTA toiduhügieenibüroo juhataja Evelin Pukoneni, ameti inspektori, fotograafi ning lahkelt nõustama tulnud Kaur Hulgi endise müügijuhi Lembit Künnapasega laohoonesse. Hetke pärast hüppab kõrval asuvast kontoriruumist välja hulgifirma juhataja Linda Päi, kes käratab eksmüügijuhile, et ta minema läheks. VTA esindajad esitavad oma töötõendid ning lähevad Päi töötuppa teisel korrusel.

Künnapas kutsub müügisekretär Margit Kirjutuse, kes kinnitab, et kui ta mõned kuud tagasi firmasse tööle tuli, siis hoiti teda esimene kuu töölepingut sõlmimata. Järgmisena märkab Künnapas laomees Ain Vaadret, kes palve peale juhatab meid laoruumidesse.

Asjatundmatu silm ei märka midagi kummalist. ?Näe, need vorstid on pahaks läinud,? osutab laomees kahele keeduvorstikangile külmutis. Hiljem selgub, et keeduvorsti ei tohigi sügavkülmutada.

Järgmises laoruumis leiame sinepitopsid, mille viimane tarbimiskuupäev märtsi algusest, ning sadakond Milla piimapakki, mille ?parim enne? kohale on trükitud 16. veebruar.

Ringkäigu katkestab Linda Päi, kes meid karjudes laost välja ajab ning ESSi turvamehed kutsuda lubab. ?Meil pole laos ühtegi säilivustähtaega ületanud toodet, kui, siis eilse kuupäevaga, sest ma pole täna veel lattu jõudnud,? ütleb Päi vastuseks küsimusele, miks müüakse enam kui kuu vanust piima.

Pakun välja, et lähme siis uuesti lattu ja vaatame üle. Lähmegi. ?Ah need, need ootavad tagasisaatmist,? teatab ta ning hakkab uuesti karjuma, kuna ajakirjanikud tulnud hulgilattu võimutsema.

Ta kutsub mu kontorisse ja ütleb, et ta mind enne turvameeste saabumist välja ei lase. Kuna ukse snepperlukk ei kuuletu, veab ta mu oma tuppa, kus VTA ametnikud dokumente lappavad, ning käsib istuda. Päi lubab uuesti kutsuda ESSi ning helistada Äripäeva. Nõustun lahkelt, mispeale ta mu toast välja peletab ja õues või nahkdiivanil oodata käsib. Seisnud paarkümmend minutit õues, otsustan lahkuda.

Ametnikelt hiljem tulemuste kohta pärides selgub, et Kaur Hulgi ei tohiks üldse tegutseda, kuna firma ei ole teatanud oma tegevusest VTA-le ega tervisekaitse inspektsioonile. Laost avastati hulganisti hiiremusta ning lahtist rotimürki, kaks kangi sügavkülmutatud keeduvorsti, säilivustähtaja olid ületanud Võideksi margariin, sinep ja Milla piim.

Lisaks olid nõudeid eirates ühte kappi pandud liha ja kala, kuupäevadega olid märgistamata juurviljatooted.

VTA korraldusel peab Kaur Hulgi oma tegevuse järgmise nädala jooksul legaliseerima.

Hulgifirma müüb riknenud toiduaineid

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing