Saku kehvad tulemused langetasid aktsiat 5%

Kaja Koovit 31. mai 2001, 00:00

Saku käive oli esimeses kvartalis 127,1 miljonit krooni, langedes mullu sama ajaga võrreldes 4 protsenti.

?Tulemused jäid ootustele alla,? tõdes Ühispanga turuanalüüsi divisjoni direktor Sven Kunsing panga finantsportaalis

U-Plaza. ?Ei saa öelda, et selliste tulemuste peale investorite meel rõõmsamaks peaks minema,? lausus ta.

Saku õllede müügimaht oli esimese kolme kuu kokkuvõttes 8,2 miljonit liitrit, jäädes eelmise aasta sama aja tasemele. Kogu õlleturu maht langes esimeses kvartalis aga Saku õlletehase andmetel 5%.

Eelmise aasta samal ajal teenis Saku Õlletehas kasumit 3,3 miljonit krooni ning 1999. aastal ligi 7 miljonit krooni.

Samas ei olnud eelnevatel aastatel konkurents Eesti õlleturul praegusega võrreldav.

Saku kaotas mullu tugevas konkurentsis põhiliselt Tartu Õlletehasega õllemüügi turuosast 2 protsendipunkti, kontrollides aasta lõpus 48% kogu turust.

Sellekevadisel aktsionäride üldkoosolekul ütles Remmel, et tänavu püütakse õlleturul hoida 50protsendilist turuosa. Ta tõdes, et konkurentsist tingituna kasvavad edaspidi turundus- ja müügikulud, sest mullu tugevalt turuosa kasvatanud Tartu Õlletehas on jätkuvalt aktiivne.

Esimese kvartali kahjumit põhjendabki õlletehas suurte tootearengu investeeringute ning linnase hinna tõusuga maailmaturul.

Trigon Marketsi peaanalüütik Toomas Reisenbuk märkis, et Saku kesised tulemused ei tulnud üllatusena, sest märke sellest oli näha juba varem. ?Midagi katastroofilist neis tulemustes ei ole, esimene kvartal on õlletootjate jaoks aastas kõige väiksema tähtsusega,? lausus ta.

Samas tõdes Reisenbuk, et päris tähelepanuta neid tulemusi jätta ei saa ning tänavusi ettevõtte prognoose ning ka aktsia oodatavat hinnasihti tuleb praeguselt 66 krooni tasemelt alandada.

Ühispanga poolt Saku Õlletehase aktsiale antud hinnasiht on 55 krooni ning Kunsingu sõnul ei anna esimese kvartali tulemused põhjust selle tõstmiseks. ?Pigem jätkub ebakindlus ning aktsia ülehinnatus süveneb,? lausus Kunsing.

Saku Õlletehase juhatuse esimehe Cardo Remmeli sõnul ei tohiks ettevõtte tänavused tulemused eelmise aasta omadele alla jääda. Eelmisel aastal teenis Saku ligi 730 miljoni kroonise käibe juures 74 miljonit krooni puhaskasumit.

Reutersile märkis Remmel, et õlletehas ei prognoosi praeguse 47?48% turuosa vähenemist. Õlleturu senine kiire kasv peaks aga edaspidi asenduma mõõduka kasvuga.

Reisenbuki sõnul ei maksa väikeaktsionäridel esimese kvartali tulemuste järel aktsiat müüma tormata, sest aktsia hind peaks peegeldama ettevõtte pikaajalist väärtust. Praegu on tegemist ajutiste trendidega ja pikas plaanis jääb Saku õlleturul domineerivaks, lausus ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing