Õlivahetuse tähtajast saab teada interneti kaudu

Tõnu Tramm 17. august 2001, 00:00

Mais tegevust alustanud veebilehekülg www.autoonline.ee pakub hetkel klientidele võimalust osta soodsamate hindadega määrdeaineid, rehve ja muid autotarvikuid. Tallinna piires on kauba kohaletoimetamine tasuta, samuti ei pea saatekulude eest maksma, kui minna kaubale ise järele aadressile Kadaka tee 86a.

Lähiajal on online-kaubandusega tegeleval leheküljel aga kavas oma tegevussuunda oluliselt laiendada. Hakatakse tegema tihedat koostööd autoteenindustega, selle tulemusena on lehekülje külastajal võimalus vaadata ja võrrelda oma auto hooldustabeleid, tööde hindasid, broneerida aega sobivas autoteeninduses jne.

Säärane võimalus on oluliseks kergenduseks ka neile, kellel alles kavas endale uus auto soetada. Enne müügifirmasse minekut saab klient teha Autoonline?is ära kodutöö ning selgitada, kui kalliks läheb tal ühe või teise automargi pidamine hoolduste ja peamiste remonttööde maksumuse näol. ?Pilootprojektiga oleme juba alustanud ning loodame selle tegevuse täies mahus käivitada juba paari kuu jooksul,? lausus Autoonline?i juhatuse liige Marek Toome.

Hoolimata sellest, et Autoonline on suhteliselt uus firma, on huvi nimetatud lehekülje vastu suurem, kui loojate äriplaani seda ette nägi. ?Külastajate arv on kasvanud pidevalt hoolimata kuumast suveperioodist,? nentis Toome, kelle sõnul on suur roll tõsiasjal, et lisaks online-kaubandusele pakutakse leheküljel ka operatiivseid autospordiuudiseid. Lausa magnetina mõjuvad näiteks F1 otseülekanded.

Samas on kasvanud ka kaupade tellijate arv. Huvi tunnevad nii suuremad firmad kui üksikisikud. Hetkel saab ettevõte päevas kuni paarkümmend ostusoovi, neist täitmisele läheb keskmiselt iga teine. Samas on välja kujunenud mitmed püsikunded, kes uuesti ja uuesti oma autodele just online?i vahendusel osasid tellivad.

Ehkki portaal on eelkõige suunatud jaekliendile, on Toome sõnul hakanud nende klientideks ka mitu maapiirkonnas paiknevat väikekauplust, kes saavad leheküljelt hea ülevaate nii kaubast kui hindadest ning sealt tellides hoiavad kokku aega ja lihtsustavad oma raamatupidamist (üks tellimus, üks arve) ning kaup tuuakse koju kätte.

Suurima mahuga tellimus on Toome sõnul senini olnud sõiduauto mootori remont summas 33 000 krooni ja väikseim tellimus 1 liiter õli hinnaga 32 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing