Ülo Toomsalu • 29. oktoober 2002 kell 6:24

PM: Kultuurkapitali uue juhi minevikus on liikluspatud

Kultuurkapitali uus tegevjuht Raul Altmäe on varem teinud purjuspäi raske avarii ja jäänud vahele auto joobes juhtimisega.

1993. aasta juulis sõitis Altmäe siseministeeriumile kuulunud VAZ 2109ga teelt välja ja murdis selgroolüli. Pikka aega haiglaravil olnud Altmäe tunnistas end avariis süüdi ja maksis kõik tekitatud kahjud oma rahakotist kinni, kirjutab Postimees.

Toona kasutusel olnud liikluspolitsei andmebaasis Taavi seisab must-valgel kirjas, et 1992.-2000. aastani kaitsepolitseis töötanud Altmäel tuvastati avarii ajal joove, selle astet märgitud ei ole.

Andmebaasi teine, lühike märge ütleb, et 1995. aasta veebruaris keeldus toonane kaitsepolitseinik Altmäe joobeekspertiisist, kui liikluspolitsei ta ametiauto Opel Vectra roolis kinni pidas. Ekspertiisist keeldumise võrdsustab politsei purjuspäi sõitmisega.

Raul Altmäe oli Postimehele nõus vanduma, et ta polnud avarii ajal alkoholi mõju all. ?Avarii tegin, olin üksi autos, sain raskelt kannatada, kuid joobes ma küll ei olnud,? ütles ta.

Altmäe väitel ei vasta tõele ka väide, et ta on kunagi tabatud roolist purjuspäi. ?Miks ma võisin tookord ekspertiisist keelduda, on mul nüüd tagantjärele ülimalt raske öelda, sest tegemist on seitsme aasta vanuse juhtumiga,? lausus ta. ?Kindlasti mingi olukord oli, kuid ma tõesti ei mäleta selle detaile.?

Tallinna politsei pressiesindaja Kristi Künnapas kinnitas siiski, et politsei andmebaasi järgi oli Altmäe avarii ajal alkoholi pruukinud. Lisaks puudus mehel õnnetuse ajal juhiluba ja politsei määras talle karistuseks 500kroonise trahvi.

Künnapas lisas, et ekspertiisist keeldumise juhtum tõi Altmäele 750 krooni suuruse trahvi.

Altmäe tunnistas, et ?nooruspõlves sai tehtud igasuguseid rumalusi?, ega salanud maha ka auto juhtimist alkoholilõhnadega.

Altmäele kinnitas, et on Tallinna Oleviste koguduse liikmena jätnud nii suitsetamise kui alkoholi.

Hetkel kuum