Ülo Toomsalu • 4. detsember 2002 kell 6:05

EPL: Märjamaal tänavu esimene suurem jõulukuuskede vargus

Märjamaa metskonnas pandi esmaspäeval toime tänavu Eesti esimene suurem jõulupuude vargus.

Vigala vallas Päärdu külas raiuti tellimustööna maha 104 noort puud, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Hakatus on nüüd tehtud,? ütles Märjamaa metskonna ülem Enn Raav, kes oli üks varguse avastajaist. Raav ja kohalik metsnik leidsid lumelt metsa suunduvad veoautojäljed ning jäid vargust kahtlustades metsa keerava teeotsa juurde auto naasmist ootama.

Varsti puude vahelt välja keeranud auto kastist avastasid metskonnatöötajad 104 ühe- kuni nelja-aastast kuuske. ?Autos oli juht koos saatjaga ja nad ütlesid, et neid oli kuuskede toomiseks tellitud Harjumaalt,? lausus Raav.

Kuuskede raiujad ja pealelaadijad olid kohalikud mehed, kes pärast tööd läksid otse läbi metsa koju. Ka nemad leiti lumele jäänud jälgede järgi.

Kohale kutsutud konstaabel pidas kinni Andruse (38), Aleksei (24) ja Endli (38), kes tunnistasid, et kuused olid raiutud jõulupuudeks.

Raavi sõnul ei mäleta ta, et viimastel aastatel oleks korraga nii palju jõulupuuks mõeldud kuuski sealkandis maha võetud.

?Territoorium on suur. Kohad on teada, kust on võimalik kuuski võtta ja sealt tuleb meil tihedamalt läbi sõita,? lausus Raav, lisades, et ilmselt on Märjamaal noorkuuskede vargust olnud vähem, sest Tallinn jääb kaugele.

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) loode regiooni peametsaülema Üllar Rosina sõnul ei meenu talle samuti nii ulatuslikku noorkuuskede ebaseaduslikku raiet. ?Omavolilist raiet on ikka olnud, kuid sellist koormatäie mahavõtmist ei meenu,? lausus ta.

Hetkel kuum