Kaja Koovit • 20. detsember 2002 kell 9:12

Greenspan: majanduskasvu suurenemiseks peavad pinged vähenema

USA majanduse võime tuleval aastal kiiremini kasvada sõltub globaalsete pingete vähenemisest ja investeeringute kasvust, lausus keskpanga president.

'Kui mõni praegustest geopoliitilistest ja teiste riskidest oluliselt väheneb, peaks see märkimisväärselt parandama majanduse kasvuks hädavajalike kapitalikulutuste suurenemist,' vahendas Bloomberg keskpanga presidendi Alan Geenspani New Yorgi Majandusklubis öeldut.

Olemasolevate riskide all nimetas Greenspan potentsiaalset sõda Iraagiga ning terrorirünnakute ohtu.

Eelmise aasta algusest aset leidnud 12 keskpanga intressilangetamist on vähendanud laenukulusid ja suurendanud tarbijate kulutusi. Ettevõtted on oma bilansid korda saanud ning tootlikkus kasvab, tõdes Greenspan.

Keskpanga juhi kõnest lugesid analüütikud välja, et intressimäärad peavad jääma praegusele madalale tasemele, kuna rahvusvahelised pinged jätkuvad ning majandus maadleb depressioonis aktsiahindadega.

'Ma usub, et Greenspan prognoosis tagasihoidlikku kasvu veel mitmeteks kvartaliteks,' lausus Goldman Sachs Internationali asepresident Robert Hormats. 'Fed on valvel mõistes, et asjade halvemuse poole liikumise võimlaus ei ole kuhugi kadunud, ning saellisel juhul on nad valmis tegutsema,' lisas ta.

Hetkel kuum