Ülo Toomsalu • 23. oktoober 2003 kell 6:14

PM: haridusamet rivistas pealinna koolid remondijärjekorda

Haridusamet koostas koolide investeeringukava projekti, mis paneb järjekorda kõige kehvemas seisus olevad pealinna koolimajad.

Esialgu vaid kavandina eksisteeriv investeeringunimekiri läbis kooskõlastusringi linnaosades ning läheb peagi heakskiitmiseks linnavalitsusse ja sealt volikogusse.

Investeerimiskava näeb ette remontida kuni 2012. aastani 42 koolimaja, millest vanim - Vene tänaval asuva Vanalinna hariduskolleegiumi hoone - on ehitatud 14. sajandil, uusim - Läänemere gümnaasium - aga 14 aastat tagasi, kirjutab Postimees.

Tuleval aastal algab remont kuues koolis, millest kahes jätkub ehitustöö ka ülejärgmisel aastal. 2005. aastal algab remont kolmes koolis, 2006. aastal kuues ja 2007. aastal seitsmes koolimajas.

Kõige rohkem on remonti vajavate hoonete hulgas 1960.-1970. aastatel tüüpprojektide järgi ehitatud koolimaju, aga ka ülemöödunud kümnendil kerkinud hooneid.

Investeeringukava kokku pannud haridusameti juhataja Andres Pajula tunnistas, et nii möödunud sajandi alguses kui ka neljakümnendatel ja viiekümnendatel aastatel valminud koolihooned on toonase töökvaliteedi tõttu märksa paremas seisus kui hiljem rajatud ehitised.

Remondikava järgi saab 2004.-2005. aastal esimesena korda Mustjõe gümnaasium, millel suuremad hädad köögi ja elektrisüsteemiga, järgmine on tuleval aastal aga Prantsuse Lütseumi Hariduse tänav 8 asuv maja.

Hetkel kuum