Ülo Toomsalu • 26. november 2003 kell 6:09

EPL: Rahvaliidu vastus partneritele valas õli tulle

Rahvaliidu esmaspäevane vastukiri Res Publicale ja Reformierakonnale koos selle sisu valikulise lekkimisega külvas täiendavat usaldamatust.

Mitu poliitikut tunnistas eile Eesti Päevalehele, et usk kompromisside leidmise võimalikkusesse hakkab haihtuma.

Laenuvõtmise hoogustamisele ja riigi reservide kasutamisele suunatud Rahvaliidu ettepanekute avalikuks tulek ärritas koalitsiooni eri osapooli, sest laupäevase kokkuleppe kohaselt pidi läbirääkimiste käik jääma kuni neljapäevani salastatuks.

?Tegemist on Rahvaliidu vastusega koalitsioonipartnerite palvele. Me esitasime oma nägemuse sellest, kuidas lahendada sotsiaalprobleeme juhul, kui tulumaksu langetamine viib raha riigieelarvest välja. Need ei ole nõudmised,? selgitas Rahvaliidu teabejuht Agu Uudelepp.

?Seal on kirjas, et üldist maksukoormust ei alandata. Kui otseseid makse vähendatakse, tuleb tõsta kaudseid makse nii, et need ei lööks lihtsa inimese rahakoti pihta.? Uudelepa sõnul ei ole kirjas ridagi kapitalimaksust.

Ühe pakkumise kohaselt võib riik investeeringuid rahastada uute laenude abil. Laenude kogumaht ei tohi aastas ületada kolme protsenti SKTst, mis vastab ka Euroopa Liidu normidele.

Möödunud nädala lõpus kohtus Rahvaliidu esimees Villu Reiljan ka Keskerakonna juhi Edgar Savisaarega ja väidetavalt oli jututeemaks Rahvaliidu esitatud ettepanekud koalitsioonileppe muutmiseks.

Hetkel kuum