Keskkonnaminister Villu Reiljan: raha räägib Natura puhul liiga valjusti

Kristiina Randmaa 29. märts 2004, 00:00

?Oli ette teada, et loodushoiualade Natura 2000 kehtestamisel tekib ühis- ja erahuvide vahel konflikt,? ütles minister reedesel pressikonverentsil. ?Inimesed peavad aru saama, et üldised huvid on üle erahuvidest,? viitas ta tuhandele maaomanikele, kes pole saatnud kinnitavat kirja, et lubavad oma maatüki liita linnu- ja loodushoiualadega Natura 2000.

?Raha räägib liiga valjusti, looduse puhul peaks olema rohkem süvitsi minemist.?

Reiljan tunnistas, et maaomanikele on Natura 2000 jäänud seni saladuseks, massiline ärkamine toimus alles siis, kui arvamuse avaldamise päev kätte jõudis.

Reiljani sõnul ei tea tihtilugu need 10 000 maaomanikku, keda Natura 2000 puudutab, mille vastu nad protsessivad. Ministeerium on saanud hetkel 700 vastust, umbes 10% kõikidest maaomanikest on leidnud, et neil on küsimusi.

?Seda ei tohi üle tähtsustada ? nii suure projekti puhul on see normaalne käitumine,? märkis Reiljan. ?Kuna protsess lõpeb aastal 2007, siis on meil aega selgitada. Ka Soomes olid väga rasked lahingud,? meenutas ta.

Minister tunnistas, et Natura 2000 eelvaliku alade kinnitamisel on ministeeriumil olnud üksikuid möödalaskmisi, samas kinnitas ta, et töödega ollakse graafikus.

Hoolimata sellest, et tuhanded maaomanikud pole oma nõustumisest teatanud, peab ministeerium esitama Natura 2000 valiku alad 1. maiks Euroopa Komisjonile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing