Kohus kuulutas välja Alexela Oili pankroti

Peeter Raidla 26. mai 2004, 00:00

?Oleme kohtuotsusega rahul,? väitis Heiti Hääl. ?Me ju ise esitasime pankrotiavalduse. Leidsime, et pankrot on ainus viis vältida maksuameti tikkumist meie pangakontode kallale ning sealt vaidlustatud maksunõude rahuldamiseks raha väljavõtmist.?

Hääl lisas samas, et maksuameti ning Alexela Oili vahel tekkinud maksuvaidluse võimalikku kulgu ja tulemust on raske ette ennustada. Ta avaldas arvamust, et see läheb kindlasti riigikohtuni välja ning et sellele võib kuluda kolm aastat.

Küsimusele, kas 29 tanklat omava Alexela Oili omanikud ja juhid on valmis kolm aastat pankrotihalduri kontrolli alla tegutsema, vastas Hääl, et loodetavasti õnnestub võlausaldajail siiski uus kompromiss leida.

?Ettevõtte hävitamine ei ole kindlasti õige,? leidis Heiti Hääl. ?Loodetavasti me suudame leida seaduslikke teid sellest hoidumiseks. Hetkel töötab Alexela Oil tõusvas trendis ning on jõudnud jooksvasse kasumisse. Selle aasta esimese viie kuu kasum ulatub kuskil paari miljoni krooni kanti.?

Alexela Oili pankrotihalduriks nimetatud vandeadvokaat Uno Feldschmidt ei välistanud samuti, et võlausaldajad üritavad taas leida kompromissettepanekut pankrotist väljumiseks. Kõik sõltub ikkagi maksuvaidluse tulemusest ? kas see jääb endiselt 24 miljoni krooni peale, millele lisandub intress, muutub väiksemaks või kaob üldse ära, selgub kohtus.

Ka Feldschmidt ütles, et Alexela Oili tanklad tegutsevad ka pärast pankroti väljakuulutamist edasi. Eelduseks mõistagi võlausaldajate otsus ettevõtte tegevuse jätkamise kohta, mis tuleb arutusele juba esimesel võlausaldajate koosolekul 17. juunil. Valdava enamuse võlausaldajatest moodustavad Alexela Oili omanikud ning nendega seotud isikud.

Küsimusele, millise kompromissiga oleks rahul maksuamet, vastas maksu- ja tolliameti maksuõiguse talituse juhataja Riho Roopõld: ?Olukorras, kus pankrot on alles välja kuulutatud, pole toimunud nõuete kaitsmisi ega esitatud ka kompromissettepanekut, on ennatlik ühel võlausaldajal, sealhulgas maksuhalduril, spekuleerida protsendi üle, millega ta peaks nõustuma ja kas ning millest ta on valmis ja ka pädev loobuma,? sõnas Roopõld.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:29
Otsi:

Ava täpsem otsing