Kütuseketi omanikud viisid pankrotipesast tanklad välja

Peeter Raidla 30. august 2004, 00:00

Tallinna linnakohus langetab oma otsuse sel teisipäeval. Fort Oili vastu on pankrotiavalduse esitanud Lukoil, kelle nõue ulatub üle 19 miljoni krooni, on veendunud, et pankrot ka välja kuulutatakse. Juba alates aprillist käiva pankrotimenetluse ajal on Fort Oilile varem kuulunud tanklakett aga korduvalt omanikku vahetanud.

Lukoili esindav vandeadvokaat Asko Pohla loodab, et pärast pankroti väljakuulutamist on siiski võimalik taotleda Fort Oili varaga toimunud tehingute tühistamist ning vara tagasi võita. Selles, et pankrotimenetlust püüti vahepeal vägisi venitada, on Pohla näinud vastaspoole soovi lükata ajutise halduri nimetamine pankrotihalduriks võimalikult kaugemale, et too ei saaks alustada vara tagasivõtmise menetlusi.

?Pärast pankrotimenetluse teate avaldamist tänavu aprillis ei saa enam keegi heauskne ostja olla,? sõnas Pohla. ?Enne seda toimunu eest lasub aga vastutus Fort Oili likvideerijatel. Pealegi on ametis ajutine pankrotihaldur, kelle loata ei tohiks ükski müük toimuda.?

Fort Oili ajutine haldur Toomas Saarma ütles, et temagi on kuulnud ettevõtte omaaegse vara kiirest liikumisest ühe omaniku käest teise kätte. Ka Saarma avaldas lootust, et mingid võimalused vara tagasivõitmiseks on kindlasti olemas.

Tanklaketi saaga üks peategelasi Tarmo Ratas väitis, et tal ei ole tanklaketi uute omanikega ? Oilexi, Lindeberg Grupi ja Devistariga ? mingit pistmist. Äripäeva käsutuses olevad dokumendid kinnitavad vastupidist ? nii Ratase enda kui ka tema lähedase äripartneri Vaido Peekmanni otsest seotust tanklate müügitehingutega.

?See, kui ma mõne ettevõtte nõukogus olen, ei tähenda veel seda, et ma ka omanik olen,? ütles Ratas. ?Oleme teinud kõik, et Fort Oili võlausaldajad, kaasa arvatud Lukoil, oma raha kätte saaksid. Kui kõigi teistega oleme kokkuleppele saanud, siis ei ole see meie süü, et Lukoili siinsel juhtkonnal polnud volitusi kavandatud tehingute lõpuleviimiseks. Nüüd suvel tegime Lukoilile uue pakkumise.?

Tarmo Ratase arvates on ajakirjandus Fort Oiliga toimunut erapoolikult kajastanud.

?Minge ja lugege kohtutoimikut,? soovitas Ratas. ?Kui kohus Fort Oili pankroti välja kuulutab, kaebame selle otsuse kindlasti edasi.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing