Villy Paimets • 6. november 2005 kell 22:00

IT-firma Helmes ostis Tele2 tütarfirma

?Ise oleme mõelnud, et sellega tekib Eesti suurim iseseisev tarkvara arenduse ja halduse ettevõte,? kommenteeris Helmese suuromanik Jaan Pillesaar hiljutist tehingut. ?See on ka ajaloos esimene kord, kui Eesti kapitalil põhinev ettevõte outsource?ib rahvusvaheliselt suurfirmalt ettevõtte tuumiksüsteemide arenduse,? lisas Pillesaar.

Pillesaar, kes ise alles kevadel ostis oma loodud Helmese strateegiliselt investorilt välja ning müüs osa ettevõttest teistele juhtidele, ütles, et ka Triggeri juhid saavad ettevõtte omanikeks. ?Kalju Rüütli (Triggeri tegevjuht ? toim.) koos teiste juhtidega ostavad 40%, Helmes 60%,? ütles Pillesaar.

Ostusumma on Eesti väärtpaberikeskuse andmetel veidi üle 30 miljoni krooni. ?Hinda me oma kokkuleppe kohaselt ei kommenteeri,? ütles Pillesaar. ?Suurusjärk võib olla umbes selline jah.?

Pillesaare sõnul tõstab Trig­geri turuväärtust klausel lepingus Tele2ga: Trigger on Tele2 ettevõtete grupi eelistatud arendus- ja halduspartner. See tähendab, et tulusaid rahvusvahelisi tellimusi võib edaspidigi laekuda.

Rüütli hinnangul suurendab Helmesega liitumine oluliselt Triggeri müügipotentsiaali. ?Praegu moodustab eksport 95% Triggeri käibest,? ütles Rüütli. ?Kui seni on Trigger keskendunud peamiselt Tele2 lahenduste pakkumisele, siis koos Helmesega laieneb meie ühine kliendiportfell nii valdkonniti kui ka geograafiliselt,? lausus Rüütli.

Rüütli tunnistas, et pidi osaluse ostmiseks laenu võtma. ?Jah, loomulikult, ma ei ole selle esimese 500 seas,? viitas Rüütli reedel avaldatud Eesti rikaste edetabelile.

Oma põhivaldkonnale ehk mobiilsideteenuse pakkumisele keskenduda sooviva Tele2 värske juhatuse esimees Toomas Tiivel ütles reedel, et on tehinguga rahul. ?Absoluutselt! Ma arvan, et see oli selline nn win-win tehing igapidi,? sõnas Tiivel.

Tiiveli sõnul suudavad Helmes ja Trigger teineteisele lisaväärtust anda.

?Kuna Helmes on juhtiv tarkvaraarendaja Eestis, siis ühtepidi suudab Helmes Triggerile lisaväärtust anda oma kontaktidega, mis neil on juba olemas väljaspool Eestit ja väljaspool Euroopat, teistpidi on Triggeril jälle tänu Tele2 kontserni teenindamisega üsna unikaalne kogemus, mida Eestis ja Helmeses ei ole,? selgitas Tiivel, kelle sõnul jääb Trigger Tele2 eelistatud partneriks.

Trigger Software OÜ on loonud mitmed Tele2 kesksed ärikriitilised süsteemid, mida kasutab üle 30 miljoni kasutaja 28 riigis. See on kolm korda enam kui Balti riikides elanikke. 2002. aasta jaanuaris kirjutas Äripäev, et Trigger on esimesena Euroopas välja töötanud ja rakendanud sisuteenuste maksemooduli, mis võimaldab sisuteenuste osutajatel hakata pakkuma tasulisi teenuseid WAP-keskkonnas. Trigger on muu hulgas loonud Tele2-le mobiilse parkimise süsteemi.

Eelmisel aastal teenis Trig­ger 21,1 miljoni kroonise käibe juures 1,8 miljonit krooni kasumit, selleks aastaks ennustas Triggeri juht Kalju Rüütli enam-vähem sama suure käibe juures kasumi kahekordistumist.

Hetkel kuum