Rasmanni juhitav pank sai uue omaniku

Liis Kängsepp 02. märts 2006, 00:00

SBM Panga juhatuse esimehe Riho Rasmanni sõnul on nende uus omanik noor ja arenev finantsorganisatsioon, sobides hästi meie pangandusmaastikule.

"Kreekas on nad suhteliselt aktiivsed ja agressiivsed olnud," lausus Rasmann, kelle sõnul leiti kontakt uue omaniku Marfin Financial Groupiga eelmise aasta mais ühel konverentsil, kus viibis SBM Panga senine suuromanik Nikolaos Sarros.

"Marfini esindaja tuli tema juurde ühel konverentsil jutuga, et neil oleks ka Baltimaade vastu huvi," selgitas Rasmann. "Sealt läinud üheksa kuud on just selline paras aeg, et laps peaks sündima."

Kohe Marfin Financial Group oma raha siiski SBMi investeerida ei saa, sest enne peab finantsinspektsioon selleks loa andma.

Rasmanni kinnitusel on üsna vähetõenäoline, et finantsinspektsioon keelduks - eile toimunud kohtumisel jäi talle mulje, et inspektsioon on positiivselt meelestatud.

"SBM on Eestis praegu ainus pank, kus omanikuks ei ole teine suurem pank või finantsinstitutsioon, vaid see kuulub eraisikutele," rääkis Rasmann. "Sellise pangana konkurentsis püsida on sutsu raske. Ma arvan, et nad on väga mõnus partner meile."

Rasmanni hinnangul on kreeklased igati usaldusväärsed investorid - näiteks Bulgaaria pangandusmaastikul on kreeklased samalaadses olukorras, kui Eestis olid rootslased. "Valdavalt tegutsevad Bulgaarias praegu Kreeka pangad," selgitas Rasmann. "Kes on kreeklased? Olümpiamängude korraldamisega said hakkama, nad on kõige suuremad laevnikud üle maailma ja panganduseski on nad hästi aktiivsed."

Eilsel koosolekul otsustati SBM Panga aktsiakapitali suurendada täiendava rahalise sissemaksega. Marfin Financial Groupi osatähtsuseks SBM Pangas saab 50,1%, mille eest ta maksab 6,5 miljonit eurot ehk 101 miljonit krooni. Märgitud aktsiate eest tuleb teha rahaline sissemakse hiljemalt 12. juuniks.

Marfin Financial Group Holdings S.A. on valdusfirma, mis on investeerinud pangandus- ja finantsteenuste sektorisse. Tal on kaks peamist tütarettevõtet: Marfin Bank on kommertspank ning Investment Bank of Greece tegutseb investeerimispanganduses ja väärtpaberivahenduses.

Marfin Financial Group on noteeritud Ateena väärtpaberibörsil ning kuulub Ateena FTSE 40 indeksi koosseisu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing