Kalatööstus sai trahvi Taani lõhe Eesti tooteks märkimise eest

Liis Kängsepp 28. märts 2006, 00:00

AS DGM Shipping jäi vahele, kuna nende äripartner, kelle nime veterinaar- ja toiduamet avaldama ei nõustu, taotles luba külmutatud lõhetoodete eksportimiseks Venemaale. Lõhetoodete esmaseks päritolumaaks oli AS DGM Shipping märkinud Eesti, kuigi siin kala ei töödeldud, vaid see külmutati ja töödeldi juba Taanis.

"Tegemist on kahe ettevõtte pisikese petuskeemiga - Taani kaubale kleebiti peale Eesti päritolusildid," ütles veterinaar- ja toiduameti peadirektori asetäitja Raimond Strastin.

Strastin ei nõustunud ütlema, kuidas oli ettevõtte nimi, kes ekspordisertifikaadi taotluse esitas. "Me ei saa ettevõtte nime avaldada, kuna hetkel lõpetatakse väärteomenetluse algatamise jaoks materjali kogumist," sõnas Strastin. Ta selgitas vaid, et taotlus esitati 20 tonni lõhe külmutatud lõikamisjäätmete ekspordiks Venemaale.

ASi DGM Shipping juhti Dmitri Matvejevit eile tabada ei õnnestunud. Tema sekretär selgitas, et DGM Shipping pakendas osa kalast ümber ja andis tagasi OÜ-le Elsamar, kes taotles siis veterinaarkeskusest sertifikaati Venemaale ekspordiks, mida aga ei antud.

OÜ Elsamar juht Vladimir Petuhhov tunnistas, et veterinaaramet tõesti neid võltsimises kahtlustab, kuid tema sellega nõus ei ole. Petuhhovi sõnul ostsid nad Taanist kala ja andsid selle DGM Shippingule sorteerimiseks ja ümberpakendamiseks ning seejärel taheti kala eksportida Venemaale.

"Veterinaaramet tahab meist teha pretsedenti, et näidata, et nad teevad oma tööd," sõnas Petuhhov. Ta kinnitas, et Elsamar ei märkinud dokumentidesse kala päritolumaaks Eesti, vaid seda tegi veterinaarametnik. "Meil on paberid, mis tõestavad, et kaup pole selline, nagu nad väidavad."

Maksuameti võlglaste andmebaasi andmetel on ASil DGM Shipping tasumata makse 141 000 krooni ulatuses, Elsamari võlg ulatub 50 000 kroonini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing