Arco Vara ostis seitse Olümpia hotelli vastaskrunti

Anne Oja 13. aprill 2006, 00:00

"Need krundid olid meie jaoks oluline kaup," ütles Arco Investeeringute ASi juhatuse esimees Veiko Pedosk suurärimees Guido Kundla firmalt Redmont Invest ostetud maa kohta. "Teeme kõik endast oleneva, et võita ka linna poolt enampakkumisele pandud maatükid."

"Pidasime läbirääkimisi, et kaasata investoreid," põhjendas eile müüki Redmont Investi omanik Guido Kundla. "Kui enne olid otsad lahtised, siis panime plussid ja miinused lauale ning otsustasime, et meile on praegu kõige parem müüa."

Linstow Balticu juhatuse esimees Joakim Blanking märkis, et tegemist on ühe viimase Tallinna kesklinnas asuva alaga, mis võimaldab terviklikku arendustegevust ja seetõttu peavad nad ostetud krunte väga perspektiivikaks.

Kõigi eelduste kohaselt kerkib sinna lähiaastail väheste korteritega ärilinnak, sest detailplaneeringu järgi on kogu ehitusalast 70% ärimaa. Tehingu hinda osapooled ei avalikustanud.

Kümnest 3,4hektarilise detailplaneeringuga hõlmatud krundist kuulub kolm seni Tallinna linnale: Juhkentali 1b, 3d ning 3e. Need märtsi keskel 240 miljoni kroonise alghinnaga müüki läinud maatükid lõikavad planeeringuala kaheks.

Vahetult enne enampakkumise lõppu toimunud tehingu muudab pikantseks fakt, et ehitusõigus kaasneb vaid nende kruntidega, mis veebruari lõpupäevil KC Grupilt Kundla firma omandusse rändasid. Iseseisva ehitusõiguse puudumine kahandab potentsiaalse ostja jaoks linna kruntide väärtust.

Ajakirjanduses pakuti eelmise tehingu hinnaks kuni 200 miljonit krooni. Kundla andis mõista, et kavatseb ka ise enampakkumisel osaleda. Kinnistusregistrist on samas näha, et Redmont Invest seadis ostetud maatükkidele ühishüpoteegid vaid 66 miljonile kroonile.

"Hüpoteek seatakse reeglina kõrgemale summale kui pool kinnistu väärtusest," kommenteeris Ober-Hausi tegevdirektor Hindrek Leppsalu. "See ei pruugi aga tähendada, et kinnistud maksid alla 200 miljoni. Võrreldes varasemaga on raha praegu rohkem liikvel," lisas Leppsalu.

"Seal on igasuguseid utoopilisi hindu välja pakutud, ka 30 000 krooni ruutmeetrist," ütles Colliers Internationali tegevdirektor Ardi Roosimägi. "Ma ei tahaks aga öelda kruntide koguväärtust, kuna pole nendega tegelenud."

Roosimägi lisas, et Arco Vara on õige hinna pakkumiseks majandusanalüüsi tõenäoliselt juba teinud. "Arco Vara on üks kord võitnud, pakkudes teisi kõvasti üle. Tänaseid hindu arvestades võib öelda, et see õigustas end."

Leppsalu ütles, et ta ei usu huvi vähenemist oksjonil osalemise vastu. "On ju kogu aeg teada olnud, et teise poolega tuleb koostööd teha. Krunte ei osteta ju selleks, et seal porgandeid kasvatada."

Norra tuntuim kinnisvarafirma Linstow tegeleb kinnisvaraprojektide arendamisega Balti riikides, Portugalis ja Rootsis. Arco Vara tegevus hõlmab nii kinnisvara vahendust, arendust kui ka ehitust. Gruppi kuulub üle 30 Balti riikides ja Ukrainas tegutseva tütarettevõtte.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing