Varamüük tõi Tallinnale veel ühe eelarve

Harry Tuul 06. juuni 2006, 00:00

Eile Tallinna linnavalitsuses tutvustatud lisaeelarve kasvatab 2006. aasta linnaeelarvet ligi kümnendiku võrra, 5,7 miljardilt kroonilt 6,25 miljardile, millest lõviosa ehk 448 miljonit krooni on tulu vara müügist.

"Selleks andsid võimaluse üliedukalt kulgenud Olümpia hotelli vastas asuvate kinnistute ning Smuuli tee 9 ja 11 kinnistute enampakkumised," rääkis Ratas pressikonverentsil. Olümpia vastas olevad krundid ostis 596 miljoniga Viktor Levada.

"Püüame varamüügi raha investeerida linnakeskkonda," ütles Ratas ja märkis, et fookuses on teed, haljasalad, koolid ja lasteaiad.

Nii lisandub teede remondiks 158 miljonit krooni, lisaks kulutused parkidele, tänavavalgustusele, sildadele ja muud kommunaalkulutused enam kui 50 miljoni krooni eest.

Teine oluline osa läheb üht või teist moodi lastele. Nii kulub 48 kooli ja lasteaia remondiks 30,3 miljonit krooni. Plaanitakse avada 16 uut lasteaiarühma, millest haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala sõnul on juba avatud sõimerühmad Paekaare lasteaed-algkoolis, Lasnamäe lasteaed-algkoolis ja Pallasti lasteaias. "Lisaks avatakse sõimerühmad Magdaleena lasteaed-algkoolis, Vindi lasteaias ja Linnupesa lasteaias. Ülejäänud sõimerühmade avamine on ettevalmistamisel," lisas ta.

Esimese kuni neljanda klassi õpilastele hüvitatakse töövihikute hind viie miljoni krooni eest. "Töövihikute kompenseerimise küsimust arutab selleks moodustatud komisjon ning kuidas täpselt toimub raha jagamine, selgub lähiajal," rääkis Rannala.

Linn plaanib ehitada ka 100 mänguväljakut, lisades nende ehitamiseks 23,3 miljonit krooni. Spordi- ja noorsoorahast läheb enamik ehk ligi 30 miljonit krooni Haabersti vaba aja keskuse ehituseks.

Opositsioonilise Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus peab aga lastele eraldatud raha häbiväärselt väikeseks. "Ainuüksi lasteaedade vajadused on vähemalt kümme korda suuremad," ütles ta, kuid lisas, et headeks uudisteks on Haabersti vaba aja keskuse ja Kadrioru pargi investeeringud ning võimalik Merivälja tee remont.

Kultuuriväärtustele kulutab linn 61,6 miljonit krooni, millest 15 miljonit saab Tallinna loomaaed. "Üks elevandipull peaks saama endale lisaruumi," selgitas Ratas.

Lisaeelarve kinnitab volikogu kõigi eelduste kohaselt järgmisel istungil. Ratas ei välistanud ka kolmandat lisaeelarvet sügisel, kuid arvas, et siis on tegemist eelarvesiseste ümberkorraldustega. Esimene, 203,5 miljoni kroonine lisaeelarve kinnitati alles märtsis. Selle eest soetati 150,5 miljoni krooniga Harju tänava äärsed kinnistud ning eraldati lisaraha Tartu maantee ja lasteaedade remondiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing