Keskerakond valis Arnold Rüütli suure häälteenamusega

Airi Ilisson 14. august 2006, 00:00

Kaks häält sai Toomas Hendrik Ilves, kolm häält Ene Ergma ning üheksa häält olid kehtetud.

Täna allkirjastatavas Keskerakonna ja Rahvaliidu koostööleppes sisalduv astmelise tulumaksu punkt saab valimiste eel ilmselt erakondadele tõsiseks vaidluskohaks. Teine oluline punkt lepingus on kultuuri- ja spordiürituste käibemaksu alandamine.

Volikogu küsimustele vastates kinnitas president, et pooldab astmelist tulumaksu. "Detailid jätan poliitikute hooleks," lisas ta. Ta põhjendas seda riigi kohustusega aidata ühiskonna nõrgemat osa. "Mehhanismidest üks on astmeline tulumaks," sõnas president. "Kui lapsel pole võimalik isegi tasuta lõunat süüa, siis kuidas saame rääkida tema ettevalmistamisest eluks," märkis ta.

Reformierakonna peasekretäri Kristen Michali hinnangul võib olla tegu Keskerakonna ja Rahvaliidu liitumise algusega.

Michali hinnangul on Keskerakond astmelist tulumaksu valimiste eel kasutanud varem kolmel korral. "Oleme kindlasti vastu asjadele, mis pole Eesti majandusele head, nagu kõrgemad maksud, astmeline tulumaks, euro edasilükkamine. Loodan, et paremerakonnad astuvad meie selja taha," sõnas Michal.

Isamaa ja Res Publica liidu kaasesimees Taavi Veskimägi märkis, et talle hakkavad asjad selguma. "Need, kes on olnud tavaliselt valemängurid, on seda ka seekord. Salatehingu sõlmimine Rahvaliiduga viis Keskerakonna varasemate kokkulepete murdmisele valida president Riigikogus," märkis ta.

Veskimägi lisas, et kokkuleppe tulemusel hakkab toimima poliitika, kus riigieelarve vahendid rakendatakse erakonna huvide teenistusse.

Laupäeval Saaremaal kogunenud Rahvaliidu laiendatud juhatus kiitis heaks Keskerakonnaga sõlmitava koostööleppe. Rahvaliidu aseesimees Tiit Tammsaar kommenteeris Postimehele, et Rahvaliit ja Keskerakond toetavad presidendivalimistel leppe kohaselt valijameestekogus president Arnold Rüütlit ega toeta Riigikogus Ene Ergmat.

"Teate, mina ei taha Äripäevale midagi öelda, te ainult valetate ja vassite, olgu siis asi põllumajandustoetustes või milleski muus. Olge omaette targad, head aega," vajutas Tammsaar eile telefoni kinni.

Oma kõnes kinnitas Rüütel nõusolekut kandideerida presidendivalimistel valijameestekogus teiseks ametiajaks. Veidi hiljem ütles ta, et ei tulnud presidendikandidaadina volikogule esinema.

Rüütel märkis, et Keskerakonna teened Eesti riigi arengus on väga suured.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Ain Seppik ütles, et Arnold Rüütli kõrvale rohkem kandidaate ei tule.

"Tõenäoliselt läheb Rüütel valimiskogusse ja tema võimalused on suured," hindas Euroopa Parlamendi liige Siiri Oviir.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing