Söeterminali juhtkond läheb kokkuleppele

Harry Tuul 01. september 2006, 00:00

Kriminaalmenetlust alustati juba jaanuaris, algselt ettevõtte saastelubadeta tegevuse kohta, kuid märtsis keskendus uurimine saastamisele, mis on raskem kuritegu. Selle toimumist 12.-16. märtsil suudetakse vanemprokurör Triin Bergmanni sõnul ka tõestada.

Kriminaalasja lõpetamise poolt räägib Bergmanni sõnul mitu asjaolu ja selle aluseks on nn oportuniteedi printsiip, millega pannakse isikule kohustus heastada tekitatud kahjud, tasuda kriminaalmenetluse kulud ja maksta kindel summa riigituludesse.

"Kokkuleppe saavutamine säästab riigile nii raha kui ka aega, seda enam, et pole kindel, millise otsuse kohus langetab," selgitas ta ja lisas, et ettevõte on tänaseks täitnud kõik keskkonnanõuded ja saanud ka kõik tarvilikud load. "Kriminaalmenetluse alustamine on mõjunud ja nad on tegutsema hakanud," tõdes Bergmann.

Samas ei olnud tegemist keskkonnale üliohtlike ainetega. "Kui oleks tegemist ohtlike ainetega, siis me lõpetamise võimalikkusest ei räägiks," möönis vanemprokurör.

Kuna läbirääkimised osapoolte vahel veel käivad, ei soostunud Bergmann riigituludesse makstava summa suurust avaldama. "Summa peab olema selline, et ei mõjuks ettevõtte majandustegevusele laastavalt, aga samas ei riivaks ka avalikkuse õiglustunnet," ütles ta vaid.

Lõpetamise algatas söeterminali juhtkond. "Iga selline juhtum kahjustab ettevõtte mainet. Kuna oleme teinud suuri pingutusi probleemide lahendamiseks ja seda on tunnustatud, siis loodame ka juriidilisele kokkuleppele," rääkis Coal Terminali juhatuse liige Jelena Põder. Samas protsessi kulgu ei pidanud ta korrektseks kommenteerida.

Kui kokkuleppele ei jõuta, peaks kriminaalasi kuu jooksul jõudma kohtusse, kuid täpsem aeg sõltub uurimise käigust.

Detsembris karistas keskkonnainspektsioon ettevõtet keskkonnalubadeta tegevuse eest ettekirjutuse ja 33 000kroonise trahviga, kui mullu juuli lõpus tegevus- ja saasteloata tööd alustanud söeterminali peale hakkasid sügisel saabuma kaebused Jõelähtme külade elanikelt, kelle vara kattus musta tolmuga. Selle aasta mais parandas söeterminal niisutussüsteeme ja investeeris täiendavalt keskkonnakaitsesse. Kevadel probleemide üleskerkimisel ja teravnemisel ajakirjanduses palkas ettevõte ka suhtekorraldusfirma. Coal Terminal on maksu- ja tolliametis registreeritud kui tolliterritoorium ja ladu ning tegevuseks eriluba ei vaja, mistõttu tegevusloata töötamise eest ettevõtet karistada ei saa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing