Noored varjutasid prominente

Pille Rõivas 01. detsember 2006, 00:00

Töövarjupäev toimus sel aastal kümnendat korda. Selle eest võib tänada Junior Achievement SAd ja selle vi-listlasorganisatiooni YBT Estonia.

Igal aastal kasvab varjude ja varjutatavate arv hüppeliselt. Viimastel aastatel on varjude arv ületanud paari tuhande piiri.

Tänavu on YBT Estonia varjutatavate nimekirjas 57 inimest, kelle sekka kuuluvad tipp-poliitikud ning oma ala parimad: Andrus Ansip, Edgar Savisaar, Jüri Ratas, Enn Pant jpt. Seega sai prominentsete varjutatavatega päeva veeta konkursil välja valitud 57 noort. Ülejäänud noored leidsid endale töövarjud kooli kaudu või individuaalselt.

Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilasel Paul Liiasel on juba lapsepõlvest olnud suur soov saada piloodiks või töötada muul lennundusega seotud erialal.

Paul sai sel päeval võimaluse jälgida lennukipiloodi tööd, mis jättis talle sügava mulje, kuid liinipiloodi tööga käivad kaasas ka mõningad ebameeldivused. Ei vasta tõele arvamus, et piloodid näevad palju maailma. "Peale Tallinna, Oslo ja Stockholmi lennujaamade ei näinud ma neist linnadest mitte midagi," räägib Paul pärast töövarjupäeva.

Paul sai kinnitust oma ettekujutusele sellest tööst. "Algul arvasin, et see töö väga ei väsita, kuid päeva lõpuks olin väsinud, samuti piloodid," selgitab Paul. Muidu oli piloodi tööpäev täpselt selline nagu ta arvaski.

Tallinna 21. kooli õpilane Rasmus Noormägi veetis päeva Elioni juhi Valdur Laiu tööd jälgides. Päev möödus enamasti koolitusel, kuid läbi sai astuda ka Laiu kontorist ja esitada küsimusi igapäevatöö kohta.

Matis Zilmer, Enn Pandi töövari
Hr Pandi tööpäev 23. novembril oli teistest tööpäevadest erilisem, sest ta osales Helsingis vastvalminud laeva ristsetel.

Tema töö on huvitav ja väga mitmekesine - palju suhtlemist äripartneritega ja töötajatega nii soome, inglise kui ka eesti keeles. Päeva lõpetuseks lausus ka hr Pant ise: "Tavaline tööpäev leiab aset ikkagi kontoris arvuti taga ja on tunduvalt igavam kui oli tänane päev." Tema tööd ja tegemised ületasid kõik minu ootused.

Hr Pant oli väga jutukas ja suutis vastata minu küsimustele kiiremini, kui ma neid talle esitada jõudsin. Päeva lõpuks jäin hoopis mina võlgu vastuse tema küsimusele: "Mida sa õppima lähed?"

Mihkel Singi, Kristel Leisalu töövari
Huvi pakkuvaid ameteid oli väga palju ja valikut oli raske teha. Pärast poolepäevast pingsat mõtlemist jäid sõelale kolm valikut. Sain Elisasse. Kuid mainin, et kadestan veidi neid, kes said pilootide varjuks. Oleksin ka reisida tahtnud...

Jäin töövarjupäevaga ülimalt rahule! Loodetud ootused näha Elisa töötajate ja ka Kristeli tööd täitusid.

Jõudsime mõlemad järeldusele, et ma oleksin võinud kauem töövari olla. Esimene päev kulus põhiliselt töö tutvustamise peale. Teisel päeval oleks ehk ka ise saanud käe mõnele asjale külge panna...

Töövarjupäeva on vaja kindlasti edaspidigi korraldada, et anda noortele võimalus tutvuda oma võimaliku tulevase töö või ametiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing