Tarvo Vaarmets • 15. jaanuar 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Olympic seljatas oodatud käibe

"Ootuste ületamine on päris korralik, kuigi võib arvata, et prognoos tehtigi teadlikult konservatiivne," viitas Hansabank Marketsi analüütik Sander Danil ettevõtte eelnevalt saadud valusatele prognoosivitsadele.

Kui eelmise aasta esimeses kvartalis nägi Olympicu juhtkond 2,67 miljardi krooni suurust aastast müügitulu, siis pärast kolmanda kvartali tulemusi sai ettevõttele selgeks, et aasta alguses seatud eesmärk oli liiga ambitsioonikas ja ootusi alandatigi märkimisväärselt.

"Samas ei anna käive vihjet kasumlikkuse kohta, on küll kiire laienemine ja järsk käibe kasv, aga see ei pruugi tähendada ilusat kasuminumbrit," rääkis Danil, kes ettevõtte möödunud aasta käibeks ootas 2,34 miljardit ja näeb kasumina 387 miljonit krooni. Danili sõnul on oodatust suurem käive küll positiivne signaal edukast laienemisest.

Ka LHV Balti analüüsiosakonna juhi Erki Kerti arvates oli Olympicu käibenumber meeldiv üllatus.

"Aastakäive ületas meie prognoosi 4% võrra ning seega võib öelda, et aasta lõpp oli meie ootustest mõnevõrra tugevam," tähendas Kert ning lisas, et tõenäoliselt oli prognooside ületamise taga tugevus Poola turul. Kuna arengud Balti riikides saavad Kerdi kinnitusel olema siinse jahtuva majanduskeskkonna tõttu pigem negatiivsetes toonides, siis mida enam käivet suudab Olympic Baltimaadest väljaspool teenida, seda parem ettevõttele on.

"Senini on Olympicu probleemid olnud siiski pigem kasumlikkuse poole peal ning äsja avaldatud käibenumber jätab siinkohal endiselt kõik lahtiseks," viitas ka Kert õhku jäänud numbritele. Olympic avaldab aastaaruande 18. veebruariga algaval nädalal.

Oma seisukohta ei ole LHV analüütikud Olympicu osas muutnud, mis Kerdi seletusel tähendab, et see aasta tuleb kasiinokontserni jaoks suhteliselt raske just Balti makrokliima ja kiire laienemise all kannatava kasumlikkuse tõttu. Sama meelt on ka Sander Danil.

"Küsimus on, kas uute turgude sissetöötamisest tulenev kasumlikkuse paranemine katab Baltimaade kasumlikkuse languse," arutles Hansabank Marketsi analüütik, kelle kinnitusel Olympicu agressiivne laienemine sel aastal tõenäoliselt jätkub ning seetõttu jäävad ka marginaalid endiselt surve alla.

Olympicu 799 miljoni krooni suurusest neljanda kvartali käibest moodustasid 32,3 miljonit krooni ühekordsed tulud, mis ettevõtte kasiinooperatsioonide juhi Andri Avila sõnul tulenesid Leedu tütarettevõtte kinnisvarainvesteeringu õiglase väärtuse muutusest ning muudest hüvitistest, näiteks Kaunase hotelli ehitustööde mittetähtaegse lõpetamise eest saadud hüvitis.

Neljanda kvartali käive kosus 57%. Avila kinnitusel kulgesid kasiinode avamised neljandas kvartalis plaanipäraselt.

"Mingeid olulisi hilinemisi ei ole olnud," ütles ta. Aasta viimase kolme kuuga avati seitse uut kasiinot.

Avila selgitas, et kolmanda kvartali lõpus alandatud käibeprognoosis oli oma osa nii konservatiivsusel kui ka valdkonna eripäral.

"Tulenevalt Olympicu tegevusvaldkonnast ei ole meie tulud lepingutega kaetud ning seetõttu on väga raske tulude laekumisi täpselt prognoosida, seda eriti kiire kasvu staadiumis," selgitas Avila ning lisas, et võimatu on prognoosida näiteks suurvõite. Lõppenud aasta kolmanda kvartali tulemustele avaldasidki negatiivset mõju suurvõidud Poola Olympic Casino Sunrise'is.

Selle aasta prognoose ettevõte Avila sõnul ei avalda.

Hansabank Markets ootab Olympicu selle aasta käibeks 3,30 miljardit krooni, LHV aga 2,96 miljardit. Esimene on aktsiale andnud ostmis-, teine müügisoovituse.

Seoses üle-eelmise aasta hilinenud ülevõtmistega tegi Olympic konservatiivse prognoosi. Eeldasin, et Olympicu tulemused tulevad paremad kui 2006. aastal.

Ostsin Olympicu aktsiaid äsja lõppenud aastal, kuna nägin, et need on konservatiivselt alla hinnatud. Olympicu aktsiate ost polnud minu jaoks spekulatiivne, seetõttu ei plaani ma ka aktsiaid müüa. Võtan kõikumisi rahulikult. Samas ei plaani ma neid ka juurde osta, kuna ei taha väga palju ühe valdkonna investeeringuid teha. Kui, siis juba muu ettevõte.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt