Internetti ühendatud kapp hoiab võtmeid sulide eest

Kaarel Treumuth 12. veebruar 2009, 00:00

Elektrooniline võtmekapp sobib firmadele, kus on palju uksi ja läheb tarvis hulgaliselt erinevaid võtmeid nende avamiseks ja sulgemiseks.

Hoone haldajal võib puududa ülevaade, kelle käes millised võtmed on. Võtmetel on omadus lihtsalt kaduma minna, sest neid kasutavad paljud töötajad.

Võtmete kasutamise üle tagab kontrolli elektrooniline võtmekapp. Iga registreeritud võtmekapi kasutaja avab kapi PIN-koodi või kaardiga. Võtmed, mida kasutaja kapist võtta tohib, on tähistatud rohelise tulukesega. Juhul, kui ta eemaldab võtme, mille kasutamiseks tal puudub luba, annab võtmekapp keelava signaali ja võtjal on viis sekundit aega võtit tagasi panna - vastasel juhul käivitub alarm.

Veelgi laiemaid võimalusi pakub internetiühendusega võtmekapp, mis annab hoone haldajale võimaluse igal ajal olenemata asukohast saada ülevaadet, missugused võtmed on kapis ja millised väljas. Samuti saab haldaja teha interneti kaudu muudatusi kasutajate õigustes. Näiteks saab piirata, kellel on õigus mingit võtit võtta. Piirangut saab seada ka kellaajaliselt - kasutaja võib võtmeid kapist võtta näiteks ainult tööpäevadel kell 9-17. Võtmekapp edastab administraatorile alarmi, kui keegi keelatud võtme võtab.

Kapiga kaasas olev võtmehaldustarkvara registreerib viimased 4000 sündmust - võtmete võtmise, tagastamise, alarmi jne. Kapi saab integreerida hoone läbipääsukontrollisüsteemi, nii et kasutaja identifitseerib end võtit võttes süsteemis kasutatava kaardiga.

Kõige väiksemad on võtmekapid, mis mahutavad 24 võtit, kuid olemas on ka sadu võtmeid hallata suutvaid kappe. Kokku võimaldab elektrooniline võtmekapp teenindada kuni 1000 kasutajat. Voolukatkestuse puhuks on kapil varupatarei.

Internetiühenduseta võtmekapp sündmusi ei salvesta, kuid turvalisus on tagatud PIN-koodi ning kasutajakaardiga või nende kombinatsiooniga.

Sellised võtmekapid mahutavad 14-288 võtit kuni 50 kasutajale.

Soovitan võtmekapi puhul kasutada näpujäljelugemise tehnoloogiat. Näpujäljelugejaga varustatud võtmekapi avamiseks pole vaja eraldi võtit ega kaarti.

Näpujäljelugeja eelis muude variantide ees seisneb selles, et näpujälje puhul on kapi kasutaja alati personaalselt identifitseeritav. Võtmekapi võtit, kaarti või PIN-koodi saab edasi anda kolmandatele isikutele, kes võivad seda kurjasti kasutada.

Lihtsaim variant olemasoleva võtmekapi turvaliseks muutmiseks on panna see lukku ja varustada näpujäljelugejaga. Sellise lahenduse puhul saab igakülgse ülevaate võtmekapi avamise statistikast. Samuti saab kapi kasutamise õigusi piirata kellaajaliselt ja seda kõike saab soovi korral teha internetipõhiselt.

Kasutajate arv stand long versiooni puhul on 100 ja võrguversiooni puhul piiramatu. Puuduseks on see, et ei saa kontrollida iga konkreetset võtit. Lihtsustatud võtmekapi lukustamine näpujäljega sobiks hästi näiteks autoteenindustele, kus hoolduses olevate masinate võtmeid hoitakse sageli lihtsalt kusagil sahtlis või lahtise uksega kapis, kus neile on vaba juurdepääs kõikvõimalikel kõrvalistel isikutel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing