Silvano juht: teine kvartal tuleb parem

Katre Pilvinski 28. mai 2009, 00:00

"Arvestades kriisiolukorda ning turge, kus me tegutseme, võib öelda, et oleme esimese kvartali tulemustega rahul," kommenteeris ta.

Kusonski sõnul mõjutas tulemusi 11 kaupluse sulgemine Venemaal. "Tegelikult oleme Venemaal oma tegevuse praktiliselt lõpetanud. Pärast esimest kvartalit on seal veel kaks poodi avatud, kuid ka need suletakse teise kvartali jooksul. Kaupluste sulgemine läks maksma sedavõrd palju, et esimese kvartali tulemus oli negatiivne," märkis ta.

Firmajuhi ütlusel olnuks Venemaal tegutsemisel negatiivne mõju ka tulevikus. "Kriisisituatsioonis me ei saa endale lubada kahjumit teenivat äri," põhjendas ta. Kahjumit tootvaid kaupluseid on Silvano sulgenud ka teistes riikides.

Esimeses kvartalis jätkus nõudluse langus kõigil Silvano turgudel. Juhtkonna hinnangul on nõudlus 2008. aasta sama perioodiga võrreldes kahanenud rõivaturul umbes 30% ja pesuturul 25%, teatas firma börsiteates.

Mullu otsustas Silvano keskenduda naistepesu jaemüügiketi arendamisele, seda peamiselt frantsiisi kaudu. PTA nime all jätkatakse jaemüüki Baltimaades ja Ukrainas. Jätkuva majanduslanguse tõttu otsustas Silvano, et esimesel poolaastal suletakse osa Oblicie kaubamärgi all Venemaal, Poolas ja Ukrainas tegutsevatest kauplustest.

Kusonski sõnul tulevad teine ja kolmas kvartal paremad. "Osa näitajaid on juba paranenud. Sesoonsus parandab meie müügitulemusi mais ja juunis," märkis ta.

"Keskendume frantsiisi võimalustele, mis meil olid Venemaal, Ukrainas ja teistes riikides. Samuti pöörame rohkem tähelepanu hulgikaubandusele, mis toodab kasumit," rääkis Kusonski.

Valgevene tulemused jäid suhteliselt stabiilseks, aga Vene turg tegi läbi tohutu kukkumise. Poodides olid talvel liigsed kaubavarud ja seepärast ostsid nad Silvanolt esimeses kvartalis tunduvalt vähem. Vaevalt, et teises kvartalis olulist paranemist tuleb.

Silvano tugevuseks võib pidada pikaajaliste laenude puudumist, lisaks on ettevõte suutnud ühekordseid kulutusi arvestamata säilitada põhitegevuse kasumlikkuse. Samuti on neil tugev kaubamärk Venemaal.

Põhiline risk on Venemaa majanduskeskkond, millel puudub praegu kasvumootor. Samuti on valuutariskid väga suured.

Järgmistel kuudel aktsia hind ei tõuse, aga tõenäoliselt muutub aktsia paremaks teisel poolaastal. Riskitundlikel investoritel tasub tõusu otsida teiste aktsiate juurest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing