Puhkepäev. Angelina Jolie sooloetendus

06. juuni 2014, 00:00

55 aastat pärast Disney animatsiooni “Uinuv kaunitar” linastumist jõudis kinoekraanidele mängufilm, mis räägib muinasloo kurikaela vaatevinklist.

Selleks on haldjas Pahatar (Angelina Jolie). Loomulikult pole temagi esiti halb. Esimene armumine lõppeb aga lihtsalt krahhiga. Suur armastus Stefan (Sharlto Copley) röövib Pahatarilt tema tiivad. Kättemaksuks paneb haldjas kuningaks kroonitud Stefani vastsündinud tütrele Aurorale peale needuse, et too torkab end 16. sünnipäeval kogemata värtnaga ning suigub igavesse unne.

Disney filmide loogikale kohaselt ei saa kurjus ometi võita. Pahatar mõistab, et Aurora on see, kes taastab üldise rahu. Ta hakkab võitlema omaenda kurjakuulutava needuse vastu.

Jolie sooloetendus. Ma pole eriline fantaasialugude austaja, kuid antud film oli kergesti jälgitav. Seda suuresti Angelina Jolie tõttu. Viimati näitles ta nelja aasta eesti filmis “Turist”, mida on õigustatult nimetatud üheks viimaste kümnendite piinlikumaks linateoseks. Jolie ja tema ekraanipartner, sama kaliibriga staar Johnny Depp ilmselt punastavad siiani, kui seda mainitakse. Siinkohal teeb Jolie aga jõulise tagasituleku.

Tema Pahatar ongi kogu film. Ta oskab kehastada puhast kurjust, samas näidata haprust. Lisaks muidugi filmi visuaalne pool ning kostüümikunstnike osav töö.

Muide, filmitootjad ise tahtsid Jolie sensuaalsusele rõhudes Pahatari välimuselt isegi malbemana näidata, kuid Jolie nõudis, et algversioonile kohaselt peab ta jäiselt kalk olema.

Tema kõrval kahvatub paraku filmis aga kõik muu. Kui teda pole ekraanil, näib kõik värvitu. Näiteks kuningas Stefan jääb ühekülgseks, rääkimata teismelisest Aurorast Elle Fanningi kehastuses. Noorele näitlejatarile pole jäetud mingit mänguruumi. Aurora on kui nukk, kelle enda otsustusvõime on pea olematu.

Seega ilma Jolie’ta oleks lugu pigem tühi kest, mida vürtsitatud rohkete eriefektidega.

Töötav skeem. Aga praegusel kujul on see üldjoontes siiski töötanud. Disney filmistuudio hõõrub samuti käsi, kassanumbrid on muljetavaldavad. Ilmselt on publikuks peamiselt lapsed ning teismelised neiud.

Filmis on hea-paha liinil õpetlik moraal, mis nooremale publikule kindlasti sobib. Samas, lasteaiaealistega ei soovitaks seda vaatama minna, vägivalda on liiga palju.

Täiskasvanutele aga kõrva taha – istuge ära ka lõputiitrid, siis kuuleb soundtrack’i esinumbrit: Lana Del Rey “Once Upon a Dream”. See toob heas mõttes judinad peale.

 

Hinnang

 • “Pahatar” 

Hinnang: 6

Režissöör: Robert Stromberg
Osades: Angelina Jolie, Elle Fanning, Juno Temple, Sharlto Copley, Sam Riley jt.
Kinodes alates 30.05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  05. June 2014, 18:29
  Otsi:

  Ava täpsem otsing