Äriplaan 2015: kas palgad kasvavad?

24. september 2014, 09:08
Laevanduses kasvavad palgad 2015. aastal mõõdukalt, ennustab Ain Hanschmidt.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20140924/NEWS/309249982/AR/0/AR-309249982.jpg

Äripäev küsis tänase majanduskonverentsi Äriplaan 2015 esinejatelt, kas nende sektoris palgad ja töötajate arv kasvab.

Ain Hanschmidt (Tallinki suuromanik): Kuna võrreldes eelmise aastaga opereerime ühte laeva vähem ning laevaliinidel on toimunud ka mõningaid vangerdusi, on sellega seoses ka muutused tööhõives. Töötasude osas näeme mõõdukat kasvu

Aivar Rehe (Danske Banki juht): Tööhõive on pigem sama või vähenevas trendis.

Töötasu muudatused erinevad sõltuvalt valdkondadest ja arvestavad palgaturu üldist situatsiooni. Prognoosin töötasude osas kerget tõusu.

Heiti Hääl (Alexela suuromanik): Töötasudele on kindlasti surve ülespoole, eriti keskmise ja madalama palgaga töökohtadel. Eriti drastiline on see põlevkivisektoris, kus me prognoosime kahekohalisi kasvunumbreid.

Mis puutub tööhõivesse, siis väiksema marginaaliga mahuturgudel peab paratamatult liikuma efektiivistamise ja automatiseerimise suunas, sest õhuke organisatsioon on edu alus. Samas just põlevkivisektoris näeme me tulevatel aastatel tohutut spetsialistide nõudlust. Kui palju see aga suurendab tööhõivet, see sõltub suuresti saadaval olevate töökäte kvaliteedist.

Vladimir Funtikov (Creative Mobile): Mõlemad lähevad üles.

Kristjan Rahu (Utilitase omanik): Eeldan mõlema puhul stabiilsust põhimõttel, et head oskused ja pühendumus peab saama hästi tasustatud. Kõige suurem probleem on endiselt inseneriteadmistega inimeste järelkasv – energeetika on nii praegu kui ka tulevikus keskne majandusharu, kus nõutavaid ameteid tasub õppida.

Mailis Lintlom (Windoori omanik): Tööhõive kasvab, surve palkade tõusuks ei ole kadunud. Kodumaine nõudlus ei toeta palgakasvu.

TASUB TEADA: Millega veel järgmise aasta plaane tehes arvestada, sellest saab lugeda Äripäeva veebiuudistest täna ning konverentsi ettekandeid täismahus homses Äripäeva paberlehes.

MIS ON MIS: konverents Äriplaan 2015

Eesti suurim majanduskonverents.

Esinevad mõjuvõimsad kohalikul turul tegutsevad ettevõtjad, kes räägivad oma ootustest ja hirmudest ning eelarvest ja äriplaanist järgmiseks aastaks.

16. korda toimuva konverentsi esinejate seas on tänavu Alexela suuromanik Heiti Hääl, Windoori omanik Mailis Lintlom, Creative Mobile'i suuromanik Vladimir Funtikov, Sampo Groupi, Nordea ja UPM-Kymmene nõukogude esimees Björn Wahlroos, Tolaram Groupi Balti juht Sonny Aswani, LHV Groupi suuromanik Rain Lõhmus, Utilitase omanik Kristjan Rahu, Tallinki suuromanik Ain Hanschmidt.

Konverentsi kuulajate seas on valdavalt ettevõtete tippjuhid, konverentsi kava ja osalejate täieneva nimekirja leiab siit. Konverentsi toetavad Manpower, Elion, Danske Bank ja EMT. Järgmise aasta Äriplaani konverents toimub 30. septembril 2015 samuti Nordea kontserdimajas.
 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2014, 09:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing