Peaminister üürib korterit Briti saatkonna töötajale

05. detsember 2001, 08:43

Peaminister Mart Laari kodumaja kolmandat korrust üürib Suurbritannia Eesti saatkonna töötaja. Saadava üürirahaga väidetavalt majaehitust rahastavat Laari on nähtud maja ümber lund rookimas, kirjutab SL Õhtuleht.

Peaminister Mart Laari ja moekunstnik Ivo Nikkolo ühise maja kolmanda korruse üürikorteri asukas sõidab ringi autoga, millel sinine numbrimärk, seega kuulub ta diplomaatilisse korpusse. Autonumber viitab Laari ja Nikkolo Ao tänava majast umbes 300 meetri kaugusel asuvale Suurbritannia saatkonnale.

Saatkonna pressiesindaja Neve Hõbemägi aga kinnitab, et oma töötajate elukoha kohta kommentaare ei anta.

?Ma täpset nime ei tea, kuid enam-vähem tean, kes seal elab. Ausalt öeldes ei tahaks seda üldse kommenteerida,? ütleb julgestuspolitsei direktor Ain Lepikult. Ta peab loomulikuks, et peaministri majanaabri taust kontrollitakse üle.

Mart Laari eelmine kodu, 94ruutmeetrine korter Keemia tänava turvamajas leidis pärast pikka ootamist lõpuks uue omaniku. Laarilt ostis korteri 1,2 miljoni krooni eest kinnisvarafirma Arco Vara, kavatsedes selle välja üürida.

Mart Laar kolis renoveeritavasse kodumajja samal ajal kui korter maha müüdi. Naabermaja elanik Rein Rand kiidab peaministrit tubliks majaomanikuks: ?Maja ümbrus on täiesti korralik! Libedust ei ole.?

Ranna sõnu kinnitab üks teinegi peaministri naaber - läinud nädalal välkus lumelabidas lausa valitsusjuhi enda käes, kui ta majaesist kõnniteed lumest puhtaks rookis.

Sama hingetõmbega kummutab Rand aga kuulduse, nagu elaks Laar oma maja keldris.

?Laar elab maja esimesel korrusel! Väliselt on aknad pimedad, sest tal on ees sellised rulood, mis valgust välja ei lase. Ma tean - ükskord jäi ruloo ette tõmbamata ja ma nägin oma ihusilmaga, kuidas ta pilti seinale riputas,? räägib naabrimees valitsusjuhi varjatud eraelust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing