EPL: NATO võib miinisadama ja Ämari lennuvälja jaoks anda ligi miljardi

05. jaanuar 2006, 08:13

Ämari lennuvälja angaaridega pole NATO-l veel hetkel mingeid plaane, investeeringud ootavad eelkõige maandumis- ja ruleerimisradu.

Rahasüst Ämari lennuvälja tarbeks otsustatakse selle aasta esimeses pooles, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti taotles NATO-lt abi Ämari lennuvälja ja miinisadama rekonstrueerimiseks, võimalike toetuste suurusjärk on vastavalt veidi üle 600 ja 300 miljoni krooni. Praeguseks on kindlam toetus Ämarile, mille kohta võib NATOst otsus tulla juba lähikuudel.

?Seal on vaja kõike rekonstrueerida. Kui lennuväli Eestile üle anti, siis ei olnud seda juba tükk aega hooldatud,? ütles üks asjaga tegelev ametnik. Samas tõdes ta, et kohati on vaja alles uurida, milline on lennuvälja tegelik seisukord.

Teine, veidi pikema perspektiiviga abiraha, mida Eesti alliansilt ootab, on rohkem kui 300miljoniline toetus miinisadama rekonstrueerimiseks. Kaitseministeeriumi pressibüroo juhataja Meeli Hunt sõnas, et pikalt oodatud luba kaide rekonstrueerimise alustamiseks aitab selle toetuse saamisele kindlasti kaasa.

NATO toetuste puhul ei käi jutt üksikrajatistest, pigem on tegu poliitilise küsimusega. Eesti maksab NATO ühiskassasse samamoodi nagu teised liikmesriigid, kuid mingeid olulisi investeeringuid pole allianss siia veel teinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing