Eesti kirikud tunnistavad abieluna vaid liitu mehe ja naise vahel

Annika Matson 21. juuni 2006, 15:20

Eesti Kirikute Nõukogu kümme liiget on seisukohal, et abielu on vaid liit mehe ja naise vahel, välistades seega abielu võimalikkuse näiteks kahe mehe vahel.

'Ühiselt tunnustatakse abielu ja perekonna pühadust ning seksuaalakti loomispärast kuulumist vaid mehe ja naise vahelisse abielusuhtesse, seisis kirikute teates.
Tunnustame abielu ja perekonna pühadust ning lapse õigust sündida abielust. Otsustades oma perekonna juurdekasvu ja selle ajastuse üle, peaksid abikaasad olema teineteisega arvestavad, lähtudes mõistvalt nii enda kui ka abikaasa vajadustest. Õigeaegse soojätkamise valikul peaks arvestatama mitmesuguste elu mõjutavate, sh tervislike, sotsiaalsete, majanduslike jms asjaoludega. Kõik kirikud tunnustavad loomulikku pereplaneerimise meetodit.
Problemaatilisena näevad kirikud asendusemadust ja hilistatud sünnitust.
Lubamatuks peetakse kloonimist inimkoopiate tegemise eesmärgil, sünnieelse diagnostika käigus selgunud puudega või mittesoovitud soost lapse abordi teel kõrvaldamist ning eutanaasiat. Samas aktsepteeritakse patsientide kannatuste leevendamist valuvaigistite abil.

Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud on: Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK), Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit (EEKBKL), Rooma Katoliku Kiriku Apostellik Administratuur Eestis (RKK), Eesti Kristlik Nelipühi Kirik (EKNK), Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik (EAÕK), Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik (MPEÕK), Adventistide Koguduste Eesti Liit (AKEL), Eesti Metodisti Kirik (EMK), Armeenia Apostlik Kirik (AAK), Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik (EKEK).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing