investor Toomas • 28. veebruar 2018
Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Investor Toomas: kodubörs veab suunurgad üles

Tallinna börsi ettevõtete tulemused tekitavad rõõmu
Tallinna börsi ettevõtete tulemused tekitavad rõõmu  Foto: Anti Veermaa

Tahtmata midagi ära sõnuda, tuleb tunnistada, et tulemuste hooaaeg on minu jaoks alanud rõõmustavalt, seda vähemasti kodubörsil.

Täpsemalt on tänase seisuga oma eelmise aasta ning kvartali majandustulemused teatanud kõik minu portfellis olevad Baltikumi börsiettevõtted. Nii andsid ainuüksi täna mulle põhjust heameelt tunda Apranga, Olympic Entertainment Group (OEG) ja Tallink, kelle numbrid näitavad kasvu.

Suured pettumust ei valmista

Näiteks OEG tulemusi pean tugevateks, sest neljandas kvartalis suudeti kasvatada nii müügitulusid kui hüppeliselt ka puhaskasumit. Viimane suurenes aga 80 protsendi võrra, 9,52 miljoni euroni. Aastakasum küll vähenes, kuid seda eelkõige numbrites sisaldunud hotelli kinnisvara müügitehingu ning firmaväärtuse ja varade allahindlusega seotud kahjumi tõttu Poolas. OEG pole avaldanud veel küll aktsionäridele makstavat dividendi, kuid arvestades ettevõtte suurt vaba raha hulka ning suurt kasumlikkust, julgen loota sel aastal positiivsemat uudist, kui tavapäraseks kujunenud 10 senti aktsia kohta.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt