17. oktoober 2000 kell 22:00

Tallinna linnavalitsus ja ESS valmistavad ette parkimise korraldamise lepingut

ESS võitis teatavasti tasulise parkimise korraldamise konkursi. Sellekohane leping on praegu ettevalmistamisel ning see peaks sõlmitama lähema paari nädala jooksul.

Priit Vilba sõnul loodab linnavalitsus, et parkimise korraldamine muutub kliendisõbralikumaks. Teisalt oodatakse ka kontrolli tõhustumist selle üle, et autoomanikud valesti ei pargiks ning tasuksid parkimise eest seal, kus see on ette nähtud.

?Selle raha taga on kogu meie igapäevane liikluskorraldus, nagu fooride paigaldamine ja joonimine,? selgitas Vilba parkimistulude olulisust linnale.

ESS saab muu hulgas õiguse rääkida kaasa Tallinna parkimispoliitikas, esitades linnavalitsusele parkimiskorralduse kvaliteedi parandamise ettepanekuid.

?Otsused langetatakse küll linnavalitsuse ja transpordiameti tasandil, kuid ESSi ettepanekutega igal juhul arvestatakse,? ütles Vilba.

Samas pole veel selge, kas seadused lubaks linnal ESSilt osta ka parkimiskontrolli ja parkimisnõuete rikkujate vastutusele võtmise teenust. Priit Vilba sõnul töötavad juristid selle probleemi kallal.

?Ehk saame ka kontrolöride küsimuse nii lahendatud, et me ei pea kuulma inimeste kaebusi näiteks ebaseadusliku teisaldamise kohta. Karistamine ei ole eesmärk, vaid vahend, mis peab sundima inimesi korrektselt käituma,? ütles Vilba.

ESS peab parkimiskorraldajana garanteerima linnale iga kuu kindla rahasumma. Priit Vilba avaldas arvamust, et see tekitab parkimise korraldajal huvi paremini töötada.

?On loogiline, et parkimiskorraldus oleks ühe firma käes teatud maksekohustusega linna ees,? ütles abilinnapea Priit Vilba. ?Kui nad töötavad hästi, siis ülejäänud tulu saavad endale.?

Abilinnapea arvates võidab lepingu sõlmimisel ESSiga Tallinna liikluskorraldus ning ühtlasi peaks tekkima uusi töökohti.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum