9. november 2001 kell 8:07

Börsiülevaade: investorid jagunevad intressikärpe järgselt kahte leeri

Eilne Euroopa Keskpanga poole protsendine intressikärbe on jaganud täna investorid kahte leeri. Ühed on rõõmsad ja usuvad, et intressikärbe aitab majandust turgutada, teine pool on mures ning arvab, et suur intressikärbe oli tingitud seepärast, et majandusega on tõesti olukord mäda.

Selline vastasleer peaks maaklerite sõnul aktsiahindu täna veidi alla tooma. Veidi annab selleks põhjust ka eilne tugev tõus Euroopas, mis peaks välja tooma kasumivõtjad.

Kui Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia sulgus eile Tallinnas 58 kroonil ehk 1,3% plussis, siis ettevõtte GDR jätkas pärast Euroopa Keskpanga intresside kärpimist Londonis veel tõusmist ning lõpetas päeva 10,025 dollaril ehk aktsiasse ja kroonidesse ümberarvutatuna 58,30 krooni tasemel.

Juhul kui Euroopa börsid ei jõua täna odavnema hakata, on potentsiaal tõusta ka Eesti Telekomi aktsial.

Euroopa Keskpanga intressimäärade kärpimise eel oli Euroopas hoos intressitundlik finantssektor.

Päeva viimase kauplemistunni jooksul hakkas koduturul jõudsalt kerkima ka Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis lõpetas päeva 138,75 kroonil ehk 0,9% kõrgemal tasemel kui päev varem.

Lisanimekirjas tegi märkimisväärse tõusu läbi Harju Elektri <GR#EE.HELEK> aktsia, mis sulgus 8% kõrgemal kui päev varem.

Aktsia 28,40 kroonine sulgemishind tähendab väärtpaberi jaoks taset, kus tal pole au olnud viibida juba kaks viimast kuud.

Hetkel kuum