Eesti Pank: majanduse olukord püsib stabiilne

Anne Oja 23. märts 2004, 00:00

2003. aasta maksebilansi jooksevkonto puudujääk moodustas 15,9 mld krooni ehk 13,7% oodatavast sisemajanduse kogutoodangust (SKT), olles 2002. aastaga võrreldes 2,7 mld krooni võrra suurem.

Jooksevkonto puudujäägi suurim komponent, väliskaubanduse puudujääk, suurenes võrreldes 2002. aastaga 3,5 mld krooni võrra ja ulatus 21,7 mld kroonini.

Eesti Panga presidendi Vahur Krafti sõnul on tarbijad muutunud võrreldes möödunud detsembriga ettevaatlikumaks. ?63% neist on oma otsustes ettevaatlikumad kui eelmisel aastal,? ütles Kraft. ?53% arvavad, et Eesti inimesed tarbivad liiga palju.?

Kraft avaldas arvamust, et tarbijate hoiakute muutumisele aitas kaasa Eesti Pank. ?Loodetavasti aitasime tulumaksusoodustuse piiramisele ka meie natukene kaasa, muidu poleks see nii lihtsalt parlamendis läbi läinud.?

Kraft märkis, et mullust aastat iseloomustas ajalooliselt suurim valitsussektori ülejääk, mis tasakaalustas majandust. Valitsussektori sääst ulatus aasta kokkuvõttes 2,6 protsendini SKTst ja tulenes keskaparaadi kulude kokkuhoiust. Seevastu omavalitsused ajasid mullu oma eelarve lõhki nagu varem.

Rahandusministeerium prognoosis, et tänu ekspordi kasvu kiirenemisele alaneb tänavu jooksevkonto puudujääk 13 protsendini SKTst.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing