Jaak Roosipuu kavandab Bulgaariasse kinnisvaraportaali

Gert D. Hankewitz 25. august 2006, 00:00

Eelmise sajandi lõpus räägiti ärimees Jaak Roosipuust kui imemehest, 1998. aastal juhtis ta Äripäeva börsimiljonäride edetabelit. Tänaseks on mehele uskumatu edu toonud investeerimispank Talinvest pankrotis, osalus kommitootjas Kalev läinud. Mehe elus puhuvad aga uued tuuled ja tema nimel on uued firmad.

Ühega neist, OÜga Neticom, otsib tähelepanust hoiduv, napisõnaline Roosipuu nii kodumaistes kui ka välismaistes töökuulutuste portaalides keeli oskavaid kinnisvara- ja arvutiinimesi, kes aitaksid Poolas, Ukrainas ja Bulgaarias käima lükata kinnisvaravahendusportaali.

"Me esialgu veel uurime turgu. Mõtlesin, et vaatame ringi," ütles Roosipuu.

Investeeringu suurusest ei saa temaga veel juttugi olla. "Põhimõtteliselt jah," ütles ta, vastates küsimusele, kas loodav portaal võiks olla midagi sarnast kui soomlaste ostetud City24.

Viimasest saab ka Roosipuu konkurent, sest ka City24 hakkab sügisel Poolas avatava portaaliga samas nišis tööle.

"Poolas on kaks tugevat turuliidrit ning seejärel mitu väiksemat portaali," märkis internetilehekülge haldava firma Kinnisvaraportaal juht Marko Veerberk. Tema sõnul City24 omanik Alma Media nullist ei alustanud, vaid ostis sealse portaali apartament.pl, mille baasilt tuuakse turule ka City24.

"Investeeringud on igasse riiki sisenedes märkimisväärsed ning ka konkurendid aktiivsed - seega ei saaks öelda, et lihtne on," hoiatas aastaid internetiäris olnud Veerberk. Ukrainas on City24 juba mõnda aega samuti sees.

Roosipuu ei välista, et nendes riikides portaalide tegemisse kaasatakse veel kedagi. "On variante, aga hetkel on ainult Neticom," sõnas ta, lisades, et huvi on laiem, aga mitte konkreetne.

Kinnisvaravahendusportaali 4seina juhi Maila Moori sõnul on välisturul täiesti reaalne võimalus läbi lüüa, kui programmeerijate meeskond on tugev ning kohaliku keskkonna eripärad selged. Kuigi Moori sõnul on välismaiste turgude avastamine hea mõte, ei ole praegu plaani 4seina portaaliga välismaale minna ning keskendutakse pigem koduturule.

Eesti firma EMERS pakub võimalust osta Bulgaariasse Musta mere äärde rajatava golfiväljaku ja kuurordi juurde kinnisvara, mille ruutmeetri hind algab 23 000 kroonist.

EMERSi tegevjuhi Andrei Golivkini sõnul on nende firma projekti "Thacian Cliffs Golf ja Spa Resorts" esindaja Eestis, kinnisvara ost tuleb vormistada Bulgaarias.

3,6 miljardit krooni maksva projekti juht on Harvardi Ülikooli haridusega Bulgaaria pankur Rumen Beremski, kes koondas golfikuurordi loomiseks grupi Bulgaaria ja Inglise ärimehi.

EMERSi poolt hakkab projekti juhtima Golivkini abikaasa Marianna.

"Kopp löödi maasse juuli keskel ning esimesed võtmed antakse üle 2008. aasta juulis," kirjeldas projekti koordinaator Taissia Baranovskaja.

40% praegu pakutavast kinnisvarast on Baranovskaja sõnul juba müüdud inglastele. Golivkini sõnul on tänaseks ostnud kinnisvara üks eestlane.

Arvestusega, et üks korter on 120 ruutmeetrit, tuleb selle hinnaks 4,3 miljonit krooni.

EMERS põhjendab kinnisvara omandamist Bulgaarias just praegu asjaoluga, et kinnisvarabuum on Bulgaarias Euroopa Liiduga liitudes alles ees.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing