Kadrin Karner • 4. november 2007 kell 22:00

Dividendiraha kulub pere ja elamise peale

Eesti dividendimiljonäride TOP 500 neljakümnendale kohale maandunud kinnisvaraärimees Jaanus Laugus ütles, et dividenditulu läheb eelkõige pere heaks.

"Püüan abikaasas turvatunnet tekitada," pidas Laugus oluliseks eelkõige abikaasa ja pere huvisid. Perekond Laugus kavatseb dividendidest saadud raha eest minna talvisele reisile Taisse, kus nad ka varem käinud on ning mis perele väga meele järele on.

Ülejäänud rahaga on Laugusel plaanis ümber käia süsteemselt ja planeeritult. Nimelt kavatseb ta investeerida peale kinnisvara ka mujale, et riske hajutada.

Oma neljakümnenda koha kohta edetabelis ütles Laugus, et ilmselt oli edukas aasta. Laugus ütles, et kindlasti on tal plaanis midagi välja võtta, aga väga ei taha sellega kiirustada, sest aastad pole ju vennad.

Meediaärimees Oliver Kruuda meelest on rumal mõte dividendidest saadavat tulu uude kohta edasi investeerida.

Kruuda ise plaanib endale määratud dividende kulutada igapäevaste asjade peale. "Kui tuleb soov osta, siis saab seda ju teha," kommenteeris Kruuda 60 miljoni krooni suuruse dividenditulu kulutamise plaane.

Muidu jääb kõik Kruuda sõnul aga raamatupidaja hooleks. "Tema maksab dividendidest kulutusi ja tulumaksu," ütles Kruuda.

Teraskatuseid tootva ja müüva ASi Toode 50% osaluse omanik Aivo Rosenberg paneb oma seitsmenda positsiooni dividendide edetabelis justkui astroloogia arvele. "Ju oli siis kuu seis selline," märkis Rosenberg 34 miljoni kroonise dividenditulu kohta.

Rosenberg ei tahtnud öelda, mida ta rahaga tegema hakkab. "Ei tea, ei oska öelda," kõlas vastuseks. Pikema uurimise peale ütles Rosenberg, et võib-olla võtab ta midagi välja ka, kui tuleb ette midagi ahvatlevat, mida soetada või millesse raha paigutada.

Hetkel kuum