Rendileandja: Olympic hiilib lepingust kõrvale

Väinu Rozental 11. september 2009, 00:00

"Nad ütlesid kevadel, et neil ei lähe enam hästi, panid oma äri kinni, viisid kraami minema ja on edaspidi keeldunud meile maksmast," rääkis Tartu kinnisvarafirma OÜ Kaarsilla Kinnisvara haldusjuht Eve Teder. "Meie leiame, et kuna tegu on tähtajalise üürilepinguga, mida saab lõpetada vaid kahepoolselt, siis rikub OEG lepingut. Kusjuures see oli 2005. aastal OEG enda soov, et sõlmitaks kümneaastane tähtajaline leping."

Kaarsilla Kinnisvara (endine AS Tirsi Kinnisvara Haldus) opereerib Annelinna Keskust, kus OEG avas 2006. aasta jaanuaris 204ruutmeetrisel pinnal kasiino, tehes enne ruumis ümberehitustöid.

OEG saatis tänavu veebruari lõpus Kaarsilla Kinnisvarale üürilepingu ülesütlemise avalduse, milles teatas, et lõpetab alates 1. märtsist lepingu ja tagastab ruumid 1. aprilliks.

Tederi andmeil ulatub OEG võlg praegu 152 315 kroonini. "Üleval on kuus arvet ehk kolme kuu üüriarved ja kõrvalkulude arved," selgitas Teder. "Pärast OEG väljakolimist saime siiski tänu garantiikirjale osa üürirahast pangast."

Teder juhtis veel tähelepanu sellele, et ehkki tähtajalise lepingu kohaselt oleks OEG pidanud ruumid tagasi andma samal kujul nagu ta need omal ajal sai, on ruumid maha jäetud kiirustades. "Juhtmed ripuvad laes ja osa asju on lihtsalt toore jõuga maha rebitud," osutab Teder näiteks ruumi lakke tekkinud rebenenud äärtega augule.

Kaarsilla Kinnisvara juhatuse liige Toomas Määritsa kinnitusel ei ole OEG otsinud nendega mingit kompromissi. "Börsifirma käitub väikese firmaga lihtsalt ülbelt ehk nii nagu ise tahab," kommenteeris Määrits.

Ka Rakveres asuva suure kaubakeskuse Põhjakeskus juhataja Andres Uska möönis, et neil on OEGga tekkinud pärast kasiinofirma lahkumist lahkhelid. "Vaidlus on pooleli ja seetõttu ma midagi täpsemalt ei räägi," lausus Uska ning lisas, et neil on OEGga tähtajaline leping kümneks aastaks.

OEG avas Põhjakeskuses ligi 300 ruutmeetri suurusel pinnal kasiino kõigest aasta tagasi ja pani äri kinni tänavu mai alguses.

Juunis pani OEG kinni ka oma teise kasiino Tartus, mis asus Kaubahallis. Tartus on Olympicyl praegu vaid üks tegutsev kasiino, Poe tänavas.

"Lepingut ei rikutud ja mingeid konflikte seoses ruumide üleandmisega Kaubahallis ei olnud," kinnitas ASi Estiko juhatuse liige Ain Tammvere. "Me oleme alati püüdnud kõigiga kokkuleppele saada. Ei ole ju mõtet hakata vaidlema, sest kunagi ei tea, millal uuesti kohtuda võime," ütles ta.

Kaarsilla Kinnisvaraga sõlmitud leping on erakorraliselt üles öeldud võlaõigusseaduse alusel ning leping on lõppenud 2. aprillist 2009. Võlaõigusseadus võimaldab kohustuste muutumisega kahjustatud lepingupoolel kestvuslepingu üles öelda. Seda õigust OEG ka kasutas.

OEG oli sunnitud üles ütlema ka Põhjakeskuses asuva pinna üürilepingu ning alates 4. maist 2009 on leping lõppenud. Lepingu kohaselt oli üürnikul vastav õigus, kuna ruumi sihtotstarbeline kasutamine oli oluliselt takistatud, ning kuna üürileandja rikkus oma kohustust turundustegevuses, mis taganuks kaubanduskeskuse külastatavuse. Veidi üle poole aasta tegutsenud kasiino Põhjakeskuses sulgesime eelkõige seetõttu, et rendileandja ei täitnud oma kohustusi kliendikäibe tagamiseks keskuses ning ostukeskus ei olnud poole aastaga piisavalt hästi käivitunud. Kliendikäive kujunes nii keskuses tervikuna kui ka konkreetselt kasiinos oodatust palju tagasihoidlikumaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing