Digitelevisiooni tegevusloa taotlemiseks avati konkurss

Kadrin Karner 20. jaanuar 2011, 13:30

Kultuuriminister kuulutas täna avatuks konkursi digitelevisiooni tegevusloale. Tegevusluba antakse välja kaheksaks aastaks. 

„Loodame, et konkurss ärgitab teleprogrammide tootjaid tooma Eesti telemaastikule uusi kanaleid, riigi poolt on uks selleks avatud," sõnas minister Jänes.  

Konkursiga antakse välja vaba juurdepääsuga üleriigilise televisiooniteenuse osutamise tegevusluba. Loa alusel tuleb väljastada mitmekesist eestikeelset teleprogrammi, mille maht on vähemalt 12 tundi ööpäevas. Programmis peab olema kultuuri-, meelelahutus-, uudiste-, noorte- ja lastesaated, mängu ja dokumentaalfilme ning muid saateid. Samuti peab programmis olema igakuiselt vähemalt pooleteise tunni ulatuses Eesti riigi rahalisel toel valminud uusi audiovisuaaltöid. Oluline on, et vähemalt pool uudistesaadete päevamahust tuleb edastada saatepäeva parima vaadatavuse ajal (kell 19 – 23).

Teleteenuse osutajad, kes soovivad seda tegevusluba, peavad esitama oma vormikohased taotlused Kultuuriministeeriumile 14. märtsiks 2011.  

Eestis on hetkel tasuta vabalevis neli telekanalit – ETV, ETV2, Kanal2 ja TV3 ning uue loakonkursi tulemusel võib nende arv kasvada.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. January 2011, 13:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing