• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Võlgades kohtutäiturid

  "Maksuvõlad tekivad sellest, et puudub raha. Olen vaene," teatas Tallinna kohtutäitur Urmas Tärno vastuseks maksuvõlgade kohta.
  Esmaspäeval kohtutäiturite koolitusreiside teemal kohtunud maksu- ja tolliameti ning kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja esindajate üheks jututeemaks kujunes ka täiturite kui teistele eeskujuks olevate inimeste maksuvõlad.
  Lohakusest rääkida ei saa. Maksuameti kinnitusel ulatuvad kümne täituri rahalised kohustused riigi ees kokku 220 000 euroni. Et kümnest kohtutäiturist kolmel on võlad ajatatud, siis neid maksuvõlgnikeks nimetada ei tohi. Seda nii kaua, kuni nad ajatamisgraafikust kinni peavad. Ülejäänud seitset nimetab maksuamet aga otsesõnu maksuvõlgnikeks.
  "See tuli suure üllatusena, et täituritel on nii suured maksuvõlad. Oleks neid üks-kaks, siis võib rääkida lohakusest. Aga kümme täiturit ja päris suurte summadega, siis peab analüüsima, milles on probleem. Päris normaalne see ei ole. Kindlasti peab koda reageerima," rääkis esmaspäevasel kohtumisel osalenud kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja aseesimees Mati Kadak.
  Äkki on eelmise aasta juurdemaksed maksmata? Kadak ei osanud öelda, millest sellised võlad täituritele on tekkinud. "Esimene oktoober oli tähtaeg, millal tuli maksta eelmise aasta tulumaksu ja sotsiaalmaksu juurdemaksed. Äkki on sealt need võlad tulnud," arutles ta. Kohtutäitureid maksustatakse sarnaselt FIEdega, kuigi äriregistris neid registreeritud pole.
  Suure üllatusena tuli Kadakule ka temaga samas majas samas koridoris büroosid omavate täiturite võlad: "Kas Terje Tšapis ja Urmas Tärno on ka võlgu?! Ausalt öeldes, ma ei teadnud."
  Koja aukohtu esimees Tärno süüdistas enda võlgades justiitsministeeriumi. "Justiitsministeeriumi ametnike pikaajaline süstemaatiline ebaseaduslik tegevus Urmas Tärno suhtes on viinud selleni, kus Urmas Tärnol puuduvad vahendid, et oma maksekohustust täita."
  Võlglane: põhjused objektiivsed. Tärno sõnul on kohus korduvalt tuvastanud need ebaseaduslikud otsused ning kui riik korvab talle tekitatud kahju, siis on tal ka vahendeid maksukohustuste täitmiseks. Veel eelmisel aastal oli Tärnol aga 200 000 krooni Reformierakonnale annetamiseks.
  Kuuele täiturile saadetud küsimustest saabus vastus ainult kahele. Taive Peedosaar kirjutas, et võlgade tekkimisel on tegemist objektiivsete, mitte subjektiivsete põhjustega ning see teema on keeruline, mida ei ole võimalik kirja teel mõne lausega lahti seletada.
  Kas maksuamet saab võlglastest täitureid kuidagi ka pigistada või saab ainult nende südametunnistusele koputada? "Eks südametunnistusele koputamine on muidugi kõige parem ja üldsuse tähelepanu ka, aga üldiselt kohtleme kohtutäitureid nagu päris tavalisi inimesigi. Nõuame võla sisse ja kui asi kurjemaks läheb, siis arestime kontod," edastas avalike suhete juht Anne Osvet maksu- ja tolliameti seisukoha.
  Intervjuu kohtutäitur Urmas Tärnoga, kelle võlale tekkis eilse päeva jooksul tasumisgraafik.
  Miks on maksuvõlad tekkinud? Maksuvõlad tekivad sellest, et puudub raha. Olen vaene.
  Kuidas mõjub kohtutäiturite usaldusväärsusele, et tal on maksuvõlad. Samal ajal menetlete teiste võlgu? Äkki see on ajatatud. Äkki ma olen esitanud avalduse võlgade ajatamiseks, äkki ta siis ei ole võlgnevus. Loomulikult on maksuvõlg, sest raha ei ole.
  Väga kahju. Tõesti on väga kahju. On inimesi, kellel on rahaga raskem. Kõik ei ole rikkad.
  Millest see on põhjustatud? Millest vaesus on põhjustatud? Vaesus on põhjustatud vaesusest. Ma saaksin Nobeli preemia, kui ütleksin, millest on üldine vaesus põhjustatud.
  Justiitsministeeriumi ametnike pikaajaline süstemaatiline ebaseaduslik tegevus Urmas Tärno suhtes on viinud selleni, kus Urmas Tärnol puuduvad vahendid, et oma maksekohustust täita.
  Mida see tähendab? Tutvuge kohtumaterjalidega. Kohus on korduvalt tuvastanud, kuidas justiitsministeerium on teinud ebaseaduslikult otsuseid.
  Kas maksate võla ära või see hakkab süvenema? Kui riik maksab need kahjud ära, mis ta mulle on tekitanud, siis ei ole probleemi. Siis saan täita oma maksukohustused.
  Kui suured need kahjud on? Advokaadid on teinud taotlused kohtukulude hüvitamiseks, ma peast ei oska summat öelda.
  Maksuvõla kataks ära? Loomulikult.
  Kohtutäituritel on maksuvõlg 14.10.2011 seisuga 219 669 eurot, kolmel täituril on maksuvõlg ajatatud summas 31 877 eurot. Neid kolme kohtutäiturit enam otseselt võlglasteks nimetada ei saa. Seda nii kaua, kuni nad ajatamisgraafikust kinni peavad ja järk-järgult maksavad.
  Seega kümnest kohtutäiturist kolmel on tegemist ajatamisgraafikuga, aga seitse on otseselt maksuvõlglased.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Pankroti veerel ettevõtja: kui tuleb süüa *****, ära näksi!
Suurtesse raskustesse sattunud Imepilt Studiose asutaja Almondi Esco kirjutab avameelselt, millest ta unistas ettevõtet asutades, mida hakkas tundma asjade arenedes ning kuidas mõtleb praegu.
Suurtesse raskustesse sattunud Imepilt Studiose asutaja Almondi Esco kirjutab avameelselt, millest ta unistas ettevõtet asutades, mida hakkas tundma asjade arenedes ning kuidas mõtleb praegu.
Elektriautotootjad SECiga pahuksis
USA Väärtpaberi-ja Börsikomisjon (SEC) on nii Tesla kui ka Lucid Motorsi uurimise alla võtnud, vahendab Yahoo Finance.
USA Väärtpaberi-ja Börsikomisjon (SEC) on nii Tesla kui ka Lucid Motorsi uurimise alla võtnud, vahendab Yahoo Finance.
Elektri hind tõusis uue rekordini Novembri algusega võrreldes 15kordne tõus
Eesti piirkonnas on elektri hind täna rekordiliselt kõrge, keskmine megavatt-tunni hind ulatub enam kui 290 euroni, selgub Nord Pooli andmetest.
Eesti piirkonnas on elektri hind täna rekordiliselt kõrge, keskmine megavatt-tunni hind ulatub enam kui 290 euroni, selgub Nord Pooli andmetest.
Nädala lood: töötajad langevad kiusu ohvriks ja uued ideed otsivad investoreid
Selle nädala olulisemate teemade hulka jõudsid töökius, hulk investeerimisideid ja tuntud pangajuhi hoiatus kinnisvaraturul toimuva kohta.
Selle nädala olulisemate teemade hulka jõudsid töökius, hulk investeerimisideid ja tuntud pangajuhi hoiatus kinnisvaraturul toimuva kohta.