Yellen: Sel aastal näeme tugevamat kasvu

Fredy-Edwin Esse, California 09. jaanuar 2014, 20:24

Esimese naisena keskpanka juhtima asunud Janet Yellen on ajakirja Time värske numbri esikaanel ning ajakirjale antud intervjuus on esinaine maailma suurima majanduse väljavaadete osas positiivne.

"Ma arvan, et me näeme see aasta tugevat kasvu," ütles Yellen. "Enamik minu kolleege Fedis (Föderaalreserv - toim.) ja ma ise oleme lootusrikkad, et SKP kasvunumber algab kolmega, mitte kahega."

Uus juht tunnistab, et taastumine finantskriisist on olnud frustreerivalt aeglane, kuid edusamme on tehtud inimeste saamisel tagasi tööle ning inflatsioon tõuseb loodetavasti tagasi pikaajalise sihini, milleks on 2%.

Yellen lükkab ümber väite nagu oleks QE (kvantitatiivne leevendamine - toim.) aidanud vaid rikastel veelgi enam rikastuda. "Meie poliitika mõte on hoida all pikaajalise intressimäärasid, mis julgustab tarbimist ja toetab taastumist. Osa stiimulist tuleneb läbi kõrgemate kinnisvara- ja aktsiahindade, mis julgustab inimesi kinnisvara ja aktsiatega rohkem kulutama. See tekitab rohkem töökohti kogu riigis ning tõstab ka inimeste sissetulekuid kogu riigis," ütles Yellen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2014, 20:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing