PM: üüri vabakslaskmisega ei tohi kaasneda sotsiaalset katastroofi

12. jaanuar 2001, 08:14

Soovides üüri piirmäära mõõdukalt tõsta, tahab Tallinna linnavolikogu läbi raiuda ühe, kuid jätta terveks teise minevikust pärit ebaõiglusevõsu, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Praeguseks üsna madalaks vajunud sundüüri ülempiir on kahtlemata ebaõiglane tagastatud majade omanike suhtes.

Soovides kaotada ebaõigluse tagastatud majade omanike suhtes, muudab Tallinna volikogu sellega paljude sundüürnike olukorra senisest veelgi ebaõiglasemaks.

Töövõimelistele ja täies elujõus inimestele võib soovimatuse korral uut üüri maksta ju tõesti soovitada otsida oma sissetulekuga sobiv eluase. Aga paljud sundüürnikud on pensionieas, invaliidid või töötud, kes suure osa oma elu vähestest säästudest on kulutanud võõra kinnisvara korrashoiuks, pidades kodu heauskselt ka enda omaks.

Ehkki paljud sundüürnikud ei suudaks edaspidi oma eluaseme, teisisõnu kodu eest üüri maksta, on ülekohtune ja ebainimlik neid tänavale ajada või eluõhtul uut peavarju otsima sundida.

Koos üüri piirmäära tõstmisega pidanuks linnavalitsus ette valmistama ka abiraha maksmise või üürivahe hüvitamise korra nende jaoks, kes elavad sundüürnikuna vaesuses ega suuda vabaturuüüri maksta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing