26. jaanuar 2001, 00:00

Financial Times: Venemaa president Vladimir Putin saatis USA presidendile George W. Bushile kirja, kus ta teeb ettepaneku süvendada kahe riigi koostööd ja otsida tõsistele probleemidele ühiseid lahendusi.

Putini kiri on kirjutatud positiivses toonis, samal ajal oli Bushi hoiak USA?Venemaa suhete hiljutisel kommenteerimisel negatiivne. Bush ütles New York Timesile antud intervjuus, et Venemaale antakse tuumarakettide demonteerimise kõrval abi alles siis, kui Venemaa tõestab, et ta suudab abi ja investeeringuid tõhusamalt kasutada.

USA ja Venemaa suhetes tekitavad praegu kõige rohkem probleeme USA plaan rajada uus raketitõrjesüsteem, mille peale Venemaa on ähvardanud lahti öelda senistest tuumarelvakokkulepetest, ning NATO kavatsus laieneda Balti riikidesse.

Venemaa loodab USAd veenda, et kasulikum oleks NATO laienemisest tekkivat diplomaatilist tüli ära hoida.

Dagens Industri: Uuest aastast on hõlpsam vedada kaupu läbi Eesti, Läti ja Leedu, kuna kolmel piiril tollidokumentide täitmise asemel piisab nüüd ühekordsest dokumentide vormistamisest, ütles Rootsi tolliekspert Ove Billemark. Sel moel on need kolm riiki astunud ühise transiidikonventsiooniga ühinemisele sammu võrra lähemale.

Nimetatud konventsioon hõlmab peale Euroopa Liidu riikide, Norrat, ?veitsi, Islandit, Poolat, Ungarit, T?ehhit ja Slovakkiat.

Kuid Rootsi ekspert ei usu, et Eesti, Läti ja Leedu saaksid konventsiooniga liituda niipea. See eeldab kogu süsteemi arvutisse viimist, mis saab tema sõnul teoks 2004.

?Ma arvan, et Baltimaad saavad ühise transiidisüsteemiga liituda kõige varem viie aasta pärast. See tähendab paratamatult ka Euroopa Liidu liikmeks saamise edasilükkumist,? ütles Rootsi tolliekspert.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing