Noored Eesti atleedid süstivad saladopingut

15. märts 2001, 08:22

Eesti Kulturismi Arendusseltsi president Arnold Tokko peab dopinguprobleemi Tallinna noorte harrastussportlaste seas väga tõsiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mina kõrvutan raudselt Eestis Venemaalt musta ärina levivad steroidid narkootikumidega, sest nendest tekib tulemussõltuvus. Noor inimene kasutab steroide ja loomuliku toitumisega ta enam edasi ei arene. Siin tekibki nõiaring,? ütles Tokko.
Internetiaadressil www.bodybuiding.ee kirjutatakse avalikult, kuidas dopinguained ei kasutata üksnes kulturismis, vaid ka harrastussportlaste seas. Lisatud on täpne kasutamisõpetus ja mõju organismile.

Eksperiment, mis tõestas, et Tallinnast on võimalik osta dopinguna kasutatavaid ravimeid ilma arsti kirjutatud retseptita, paneb ühiselt musta ärina levivate ravimite vastu võitlema ravimiameti ja politsei.

Sotsiaalminister Eiki Nestori sõnul kuulub aga ohtlik dopinguaine müük juriidiliselt samade kontrollmehhanismide alla piraatplaatide või litsentsita alkoholimüügiga. ?Ravimiamet on aeg-ajalt ennegi teinud reide apteekidesse, samuti politsei,? ütles Nestor. ?Kui pärast Eesti Päevalehe eksperimenti end diplomaatiliselt väljendada, siis võib öelda, et minu teada on ravimiamet ja politsei kavandamas selles vallas ühistegevust.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing