Riigikantselei siiski ei kutsunud Angottit Eestisse

03. aprill 2001, 14:47

Põhja piirivalvepunkti päevikuis on tagaotsitava Antonio Angotti riiki lubamise põhjenduseks Helsingi saatkonna konsulaarosakonna kiri tema elamisloa taotluse kohta, riigikantselei kutsest pole seal jälgegi, ütles EPL Online?ile Tarmo Kõuts, kes oli neil päevil veel piirivalveameti peadirektor.

Kõutsi sõnul võis siseminister Tarmo Looduse informatsioon, et Angottil oli riigikantselei kutse, tuleneda ?mehhaanilisest veast andmete sisestamisel?.

Piiripunkti töötaja võis Kõutsi sõnul ajada segamini riigikantselei ja konsulaarosakonna. Vähemalt mingit märget riigikantselei mõne ametniku taotlusest piirivalvel pole, lausus Kõuts. ?Ma pole ise seda kirja näinud,? lisas ta.

Konsulaarosakonna tõendis seisab, et Angotti taotleb Eestis elamisluba, seega oli alus riiki lubamiseks olemas, selgitas Kõuts.

Riiki lubamine oli sellegipoolest seaduslik, kuigi põhjendus oli vale, jätkas Kõuts. Polnud põhjust keelduda, ütles ta.

Kõutsi sõnul tuli tollal üsna sageli ette, et mõni ministeeriumiametnik taotles piirivalvelt ühe või teise isiku läbilaskmist piiripunktist.

Tagantjärgi on võimatu kindlaks teha, milline ametnik seda taotles, kuna piirivalve töötab ööpäevaringselt ning otsuseid tuleb langetada jooksvalt, ütles Kõuts.

?Tollal oli ta üks nimi miljonitest,? ütles Kõuts. ?See, et ta hea inimene ei olnud, selgus hiljem,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing