Hasartmängumaksu kava ahistab vaegureid

08. mai 2001, 08:41

Rahandusministeeriumis valminud hasartmängumaksu seaduse uus eelnõu tekitab rahutust puuetega inimeste organisatsioonides, kes kardavad, et peavad tegevuse rahapuudusel kokku tõmbama, kirjutab Postimees.

Tartu noorteklubi Händikäpp, mis koondab nii terveid kui ka liikumispuudega noori, peaks uue seaduse jõustumisel oma tegevust oluliselt kärpima.

Händikäpa juhatuse esimees Margit Rosental ütleb, et tunneb end kummaliselt. ?Kus on see riigi hool? Me kirjutame ise projekte, et enda olukorda parandada. Nüüd siis pole enam kusagilt raha taotleda,? ütles ta. Händikäpp korraldab Tartus puudega noortele isikliku hooldaja teenust, korraldab laagreid ning koolitust.

Rahandusministeerium kavatseb tulevikus hasartmängumaksust saadavat tulu jagada vaid spordi, kultuuri ning omavalitsuste toetusfondide vahel.

Rahandusministeeriumi juriidilise osakonna juhataja Alar Urmi sõnul on eelnõu eesmärgiks tõmmata koomale ringi, kus hasartmängumaksu raha jagatakse. Urm on Postimehele öelnud, et liiga suur taotlejate ring pihustas summa, paljud said näpuotsaga, kuid keegi ei saanud midagi tõhusat.

Eile protestis uue eelnõu vastu Eesti kodanikuühenduste liitude esinduskogu (EKLE), kes asus seisukohale, et hasartmängumaksu seaduse eelnõu seab eesmärgiks kunstimuuseumi, kuid seda ei saa ehitada laste, perede ja puuetega inimeste arvel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing