HK Ruokatalo ostab Talleggi

26. juuni 2001, 13:17

EBRD läbi Baltic Post Privatisation Fundi, OÜ Kase Invest ning mõned eraaktsionärid allkirajstasid ostu-müügilepingu, millega müüakse enamusosalus AS-is Tallegg Soome firmale HK Ruokatalo, teatas Tallegg.

Tehing hõlmab 54,7% aktsiakapitalist.

Tehing ei too endaga kaasa muudatusi Talleggi struktuuris, strateegias ega tegevusplaanides. Samuti ei tule muudatusi töökohtade osas. Ettevõtte juhina jätkab Ants Käsper.

Tallegg on Eesti suurim linnuliha ja munatootja. Firma eelmise aasta käive oli 372 miljonit krooni ning puhaskasum 36 miljonit krooni. Käesoleval aastal oodab ettevõte ligi poole miljardi kroonist käivet. Talleggis töötab 700 inimest.

Balti linnulihaturg on pidevalt kasvanud ning HK Ruokatalo on huvitatud osalemisest nendel kiire arenguga turgudel. Seetõttu on Tallegg sobivaim partner. Käesolev tehing on osa HK Ruokatalo strateegilisest plaanist, mis on andnud talle selge liidripositsiooni Eesti lihaturul ja samuti ka teistes Balti riikides.

HK Ruokatalo sisenes Baltimaade lihaturule 1998 aasta augustis, ostes enamusosaluse Rakvere Lihakombinaadis. HK Ruokatalo tütarettevõte Soomes Broileritalo OY omab üle 50 protsendi Soome linnuliha turust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing