Kolmandik rahvast ennustab Savi võitu

21. september 2001, 08:01

Postimehe tellimusel teostatud avaliku arvamuse uuringu kohaselt lähevad valimisealiste Eesti kodanike eelistused ja prognoosid tänaste presidendivalimiste osas kääriterade kombel üksteisest lahku, kirjutab Postimees.

Emori tehtud arvamusuuringu andmeil usub kolmandik inimestest tänase valimispäeva tulemusel Toomas Savi võitu, Arnold Rüütli presidendiks saamisse usub kaheksa protsenti küsitletutest.

Samal ajal toetab Riigikogu esimehe Toomas Savi presidendiks saamist 22% valimisealistest kodanikest ning Rüütli saamist Lennart Meri järglaseks soovib neist täpselt sama palju.

?Rahvas peab Savi saamist presidenditoolile kõige tõenäolisemaks, sest meedia on ka teda tõenäolise võitjana kõige enam esitlenud,? ütles Emori analüütik Tõnis Saarts. ?Samas rahvas Savi võimekusse eriti ei usu. Tulviste ja Rüütli puhul on aga asi vastupidine.?

?Tulvistest ja Rüütlist oodatakse tunduvalt enamat,? märkis Emori analüütik Saarts. Tulviste puhul arvas 44% küsitletud inimestest, et nende ennustatud favoriidist, Tartu volikogu esimehest võiks kujuneda veelgi väljapaistvam riigimees kui president Meri.

Rüütli puhul on vastav näitaja 41%. Tulviste võidu ennustajaid on Emori küsitluse andmetel üheksa protsenti - vaid protsendipunkti jagu enam kui Kreitzbergil ja Rüütlil.

Tulviste enda populaarsus näitab samas langustrendi - augusti lõpus toetas teda 21% kodanikest, nüüd aga 17%.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing