IMF kärbib 2002. aasta maailma majanduskasvu prognoosi

27. september 2001, 10:59

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) peaanalüütik Kenneth Rogoff ütles, et USA terrorirünnaku tulemusena langetatakse järgmise aasta globaalse majanduskasvu senist 3,5% prognoosi, kirjutab uudisteagentuur AFX.

'Pole kahtlust, et terrorirünnakul on negatiivne mõju paljude regioonide majandusele, lausus analüütik maailmamajanduse väljavaateid käsitlevat raportit tutvustaval pressikonverentsil. 'Rünnaku tulemusena kasvab maailmamajandus vähem kui varem prognoositud 3,5%.'

Rogoff sõnas, et vaatamata sellele, et terrorirünnaku otsene kahju oli suhteliselt väike, näiteks väiksem kui Kobe maavärinal Jaapanis, mõjutab see paljusid tööstusi rängalt.

Tema sõnul on otseset kahjust palju olulisem kaudne mõju läbi tarbijausalduse ja tarbimise, ettevõtete usalduse ja investorite riskikartuse suurenemise.

Rogoff rõhutas, et kuna USA majanduse väljavaated on ebakindlad, peavad Euroopa ja Jaapan toetuma rohkem sisemisele kasvule.

'Terrorirünnaku mõju nõuab Euroopalt ja Jaapanilt struktuurireformide jätkamist eesmärgiga suurendada majanduskasvu võimalusi,' lausus Rogoff.

Rogoff sõnas, et on endiselt võimalik, et maailmamajanduse taastumine algab juba järgmise aasta esimesel poolaastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing